Кропивницький гуртожик для переселенців прийняв перші родини (ФОТО)

© Кропивницька міська рада

Вчора,  2 квітня, у Кропивницькому відкрили соціальний гуртожиток для вимушених переселенців, які приїхали з міст, де йдуть бойові дії.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Кропивницьку міську раду.

Соціальний гуртожиток облаштували у приміщенні колишньої школи №7. У гуртожитку  є 13 кімнат із двоярусними ліжками, новими матрацами і постільною білизною, кухні, де можна приготувати їжу, душові кімнати з пральними машинами, а також дитяча кімната. Тут можуть проживати одночасно 130 осіб.

4

“Ми приїхали сюди родиною – я з чоловіком і мама. Їхали з Костянтинівки Донецької області. До останнього сподівалися вдома, що фронт до нас не докотиться, але все ж зібрали речі і приїхали у Кропивницький, бо маю на початку серпня уже народжувати”,- розповіла Вікторія Фесенко.

9

Загалом у гуртожитку поселили більше 30 людей.

Тут проживає мама Людмила з сином Денисом, які приїхали з села Білогорівка Луганської області.

“Ми не знаємо, що сталося з нашою хатою у Білогорівці. Село розбите повністю. Там рашисти скинули бомбу на школу, загинуло 90 людей. У відеосюжеті по телевізору бачили, що стіни нашого будинку начебто стоять, а що там насправді не знаємо, – каже  жінка.

З нагоди відкриття новосели отримали  подарунок від обласної та міської організацій товариства “Червоного хреста України” –  посуд та засоби гігієни.

image

Майже за 100 днів війни через Кіровоградщину пройшло 147,5 тисяч переселенців. 80 тисяч залишились тут жити. Багатьом необхідне житло. В окремих громадах області вже взялися також облаштовувати гуртожитки.

“Досвід створення соціальних гуртожитків будемо поширювати по всій області, щоб люди могли залишатися тут надовго. Паралельно нині розгортається державна програма будівництва жита для переселенців. Будемо будувати містечко сучасне, європейське, красиве, з школою, садочком, магазинами”,- зазначив начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

2

Нагадаємо, у Кропивницькому п`ять гуртожитків можуть стати тимчасовим житлом для переселенців

Читайте також: у гуртожитку бобринецького училища живуть 90 переселенців

Поширити:

Залишити коментар:

коментар