Кропивничанам пропонують демонтувати пам`ятник Пушкіну біля ЦДПУ

Колишній викладач Центральноукраїнського педуніверситету й активіст Олександр Ратушняк запропонував ректору зняти погруддя російському поету Олександру Пушкіну, який наразі стоїть біля ЦДПУ. 

Про це повідомляє Перша електронна газета   з посиланням на фейсбук-допис Олександра Ратушняка.

Активіст розповідає, що у структурі університету немає ні факультету російської словесності, ні окремого російського відділення, ні філологів-русистів, які б досліджували творчість Пушкіна, тому вважає недоцільним погруддя цього поета біля університету.

 “Україна була окупована росією й імперія мітила “свою” територію, встановлюючи у нас пам’ятники своїм культурним діячам. Такою була загальна тенденція в колоніях. Імена Пушкіна, Горького та інших діячів культури гегемона присвоювалися інститутам і школам, ними називалися вулиці, площі та парки, встановлювалися пам’ятники і погруддя”, – каже Олександр Ратушняк.

На місце пам’ятника російському поетові Пушкіну  активіст пропонує встановити погруддя англійського поета лорда Байрона, зважаючи на те, що в ЦДПУ є відповідний факультет, де вивчають англійську філологію і є дослідники цієї літератури.

У коментарі Першій електронній газеті він зауважив, що частина підтримує його ідею щодо Байрона, частина висловлюється за встановлення пам’ятника комусь з українських діячів, а дехто – проти пам’ятника взагалі будь-кому. Але, підкреслив він, практично всі підтримують ідею демонтажу погруддя Пушкіна.

Нагадаємо, у Кропивницькому демонтували пам`ятник комсомольці (ФОТО)

Читайте також: на Кіровоградщині пропонують перейменувати вулицю на честь Бориса Джонсона

Поширити:

Залишити коментар:

коментар