Важливо

Яка відмінність додаткової та бустерної дози вакцини від коронавірусу

Бустерна доза вакцини від коронавірусу призначена для людей віком від 60 років, додаткова рекомендується, якщо в особи не виробився достатній імунітет після отримання курсу імунізації.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією сайту Кіровоградської ОДА.

«В Україні запровадили бустерну дозу для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися, якщо з часу закінчення курсу вакцинації вже минуло півроку. Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19», – зазначив на брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко

Він додав, що третя доза вакцини є додатковою для людей, які не отримали достатній імунітет після проведення двох доз щеплення.

«Причиною того, що рівень імунітету недостатній, є важкі захворювання, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережита трансплантація органів, хімієтерапія, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується», – додав Олег Рибальченко.

Бустерна доза вводиться людям 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено. Рахуючи від дати отримання бустерної дози, новий COVID-сертифікат діятиме 270 діб. Отримати його можна буде в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.

Нагадаємо, мама воїнів-спецпризначенців потребує допомоги в боротьбі з раком.

Читайте також: Е-лікарняний – важливі роз’яснення для пацієнтів

adbd372b883e859b3641e5f57b82d541.png
Нагадаємо, Учора від коронавірусу померло восьмеро осіб з Кіровоградщини

Читайте також: На невакциновану олександрійську вчительку наклали великий штраф

Поширити:

Залишити коментар:

коментар