Чи мають право учасники бойових дій на достроковий вихід на пенсію

© pixabay.com

На обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває понад 12 тисяч військових пенсіонерів, які мають право на достроковий вихід на пенсію.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби Пенсійного фонду України.

На призначення дострокової пенсії  мають право (чоловіки, які досягли 55 років та жінки – 50 років за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції , а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва.

Для призначення дострокової пенсії особам необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб та надати посвідчення про встановлення відповідного статусу та документи, що підтверджують участь в бойових діях, а також документи про вік та стаж. Розмір дострокової пенсії за віком обчислюється у загальному порядку відповідно до статті 27 Закону та залежить від набутого заробітку і страхового
стажу кожної особи. До пенсії також встановлюються надбавки, підвищення та доплати, право на встановлення яких передбачено законодавством.

Середній розмір пенсійної виплати по області становить 3479,50 грн. Нагадуємо, що з 1 липня поточного року відповідно до рішення Уряду мінімальна пенсійна виплата, зокрема, для учасників бойових дій становить 3893,40 грн, або 210 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 01.07.2021 року – 1854,00 грн).

Читайте такожНа Кіровоградщині розробили пам’ятку з порадами, як поводитися під час обстрілів

Поширити:

Залишити коментар:

коментар