Важливо

У МОЗі розповіли як отримати щеплення з купленим covid-сертифікатом

Скрін з брифінгу

Люди, які придбали собі covid-сертифікат, можуть отримати щеплення від коронавірусу за умови добровільного зізнання у скоєному та активному сприянню у розкритті правопорушенні.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформує Перша електронна газета.

“Ми маємо вже не один випадок, коли особа зверталася до медичного закладу з бажанням вакцинуватися, маючи підроблений сертифікат, але медичні працівники в таких випадках змушені відмовляти людям у вакцинації. Ми хочемо врегулювати цю ситуацію та звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які купили підроблений Covid-документ”, – зазначив Віктор Ляшко.

Щоб уникнути покарання у такому випадку людині необхідно добровільно зізнатися у купівлі сертифікату та активно сприяти слідству.

Алгоритм дій:

  • людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, але хоче отримати щеплення від covid-19, звертається до свого сімейного лікаря чи медпрацівника в пункті вакцинації.
  • лікар викликає поліцію, яка фіксує наявність у особи фейкового документа, вилучає цей документ на експертизу і проводить відповідні процесуальні дії.
  • за цим фактом слідчі відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений сovid-документ, стає його учасником.
  • як учасник кримінального провадження особа має давати свідчення про те, як і де отримала підроблений сертифікат, а також усіляко сприяти розкриттю злочину;
  • статус “учасника кримінального провадження” з людини знімається за клопотанням прокурора через суд.

Відповідна амністія від кримінальної відповідальності не торкнеться осіб, які виступали організаторами або були співучасниками таких злочинів – вони свідомо пішли на це і мають понести відповідальність.

Довідково: Наразі на розгляді парламенту перебуває законопроєкт “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень” (реєстраційний номер 6084). Документом пропонується визначити окрему норму, яка передбачить кримінальну відповідальність за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень. При цьому документ містить норму, що особи, які використовували підроблені документи про щеплення, звільняються від відповідальності, якщо вони добровільно заявили про ці факти відповідним органам.

Наразі законопроект готується до другого читання. За ним за виготовлення та продаж підроблених документів про щеплення наставатиме відповідальність у вигляді штрафу до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3-х років.

Читайте також: У Кропивницькому викрили лікарів, які торгували фейковими COVID-сертифікатами

Поширити:

Залишити коментар:

коментар