Переходимо на “зимовий” час без шкоди для здоров’я: рекомендації МОЗ

фото 032.ua

Цього тижня, у ніч 27 жовтня, Україна знову змінить час на «зимовий». Переведення годинників означатиме, що світловий день стане коротшим, а брак сонячного світла позначиться на загальному самопочутті. Зміна світлового дня може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості.

Міністерство охорони здоров’я дає українцям кілька порад щодо адаптації до зміни часу, повідомляє Перша електронна газета.

  • При можливості виходьте на вулицю в денну пору доби

Це один зі способів отримання вітаміну D. У час, коли ніч стає довшою, а день — коротшим, ми ризикуємо мати дефіцит цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.

  • Підготуйте організм до раптової зміни графіку

За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на 15–20 хвилин пізніше. Він має бути регулярним і мати приблизно однакову тривалість.

  • Дотримуйтеся гігієни сну

Відкладіть телефон щонайменше за годину до сну. Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну, гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.

  • Додайте активності у своє життя

Навіть легка руханка покращить ваш сон. Проте тренуйтеся не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання.

  • Вечеряйте в один і той самий час

Їжте більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів. Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар