Зріжуть не 10, а 30 дерев: МакДональдз розповів про реконструкцію Центрального скверу

З 1 листопада 2021 року в Центральному сквері Кропивницького розпочнуться підготовчі роботи до благоустрою  скверу та прилеглої території з боку вулиць Гоголя і Великої Перспективної з облаштуванням зупинки громадського транспорту.

Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі МакДональдз.

Як йдеться у листі, заплановані підготовчі роботи включають:

• Санітарну обрізка дерев та видалення аварійно небезпечних рослин. Найперше буде видалений сухостій (дерева, які вже загинули), всього на території скверу 10 таких дерев, в тому числі 2 – над підвалами. Санітарна обрізка рекомендована експертами з озеленення з метою збереження та продовження життя дерев.

• Геологорозвідувальні роботи, щоб перевірити чи є на території скверу додаткові підвали/ходи, оскільки в місті не збереглися детальні плани, які могли б підтвердити, чи підвали були тільки з однієї сторони скверу, чи у них були проходи в інші сторони, які також можуть бути аварійними.

• Демонтаж і вивезення старого покриття доріжок.

• Демонтаж лавок, ліхтарів та передача їх на баланс комунальному підприємству міста для зберігання.

• Тимчасово родючий шар ґрунту буде обережно знятий, не чіпаючи дерева, і збережений на час проведення робіт. Пізніше, під час робіт із озеленення, грунт зі скверу буде повернутий назад, до нього також буде доданий додатковий родючий грунт.

За даними експертизи, у сквері зараз 102 дерева. Реконструкція скверу передбачає видалення 10 дерев сухостою та 1 дерева над підвалами. Ще 20-25 дерев (залежно від фінального проекту) потрапляють в зону ресторану, яка представляє собою другу чергу будівництва.

«Замість тих дерев, які доведеться прибрати, ми готові висадити вдвічі більше. Фінальне слово буде за озеленителями, але за їхніми попередніми оцінками за рахунок існуючих прогалин, після видалення аварійних дерев та санітарної обрізки у сквері буде необхідна для висадки дерев площа. При цьому плануємо висаджувати 7-10-річні листяні дерева, висотою від 3 метрів. Крім того, ми також ведемо перемовини з міською владою, щоб визначити ділянку в Кропивницькому, де можна буде висадити додаткові дерева для громади. Ми знаємо, що містян хвилює питання збереження дерев у Центральному сквері. Хочу ще раз наголосити: і міська влада, і ми, і наш партнер прагнемо максимально зберегти дерева у сквері під час облаштування», – зазначив Віталій Стефурак, директор з розвитку «МакДональдз Україна».

Компанія МакДональдз поважає право кожної людини вільно висловлювати свої погляди і переконання та налаштована повністю виконати свої зобов’язання перед місцевою громадою. Адже за результатами опитування громадської думки у Кропивницькому, 85% мешканців Кропивницького схвально ставляться до відкриття МакДональдз, а 74% кропивничан підтримують ідею відкриття ресторану саме у Центральному сквері.

«За попередніми підрахунками витрати на благоустрій скверу складуть 7 (сім) млн грн. Ці роботи будуть проведені до будівництва ресторану, щоб громада міста могла якомога скоріше користуватися оновленим простором скверу. Увесь процес рухається за законодавчо визначеними процедурами», – доповнив Віталій Стефурак.

Підготовчі роботи є першим етапом І черги реконструкції скверу та відбуваються на основі дозволу на початок підготовчих робіт реєстраційний номер №КД020210929377, виданий Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю міської ради м. Кропивницький від 29.09.2021. Після завершення підготовчих робіт і дообстеження скверу в процесі їх проведення буде розроблений проект будівельних робіт реконструкції скверу.

Після погодження проекту будівельних робіт згідно з чинною законодавчою процедурою, будуть проводитися відповідні будівельні роботи з реконструкції: прокладання доріжок, організація фонтану, встановлення освітлення, озеленення та інше.

Детальний проект озеленення (розташування наявних дерев, які дерева та інші зелені насадження, в якій кількості, в яких саме місцях скверу будуть висаджені додатково тощо) є частиною проекту на будівельні роботи, а не проекту на підготовчі роботи. Тому всі наявні станом на зараз зображення скверу після реконструкції, в тому числі на інформаційній табличці «Паспорт об’єкта» в сквері, є попередніми візуалізаціями і не відображають точний план майбутнього скверу.

Нагадаємо, кропивничанка оголосила голодування через будівництво Макдональдса.

Читайте також: У Кропивницькому відбулася акція протесту проти знищення Центрального скверу.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар