Сину Героя України Віктора Чміленка вручили орден “За мужність”

Під час урочистостей на День Конституції у Кропивницькому вручали державні нагороди. Сину Героя України Віктора Чміленка (фермер, учасник Євромайдану загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року), якого також звати Віктор, вручили орден “За мужність”. Віктор також був учасником Революції Гідності, але у 2017 році він відмовився від цієї нагороди.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Суспільне.

“Від нагороди раніше відмовлявся, тому що керували областю люди, які працювали з режимом Януковича. Не хотілося з їхніх рук брати цю нагороду за участь в Революції гідності та  волонтерство. А тепер для мене ця нагорода важлива, тому що мій батько – Герой України. Хочеться до його рівня доходити в плані розвитку держави”.

8fb68e23511fedeb6b293e607b625dda.jpg


Віктор Чміленко – громадський активіст, фермер, батько. Учасник “Помаранчевої революції” та Революції Гідності, ініціатор акцій протесту проти зняття мораторію на продаж землі, учасник Автомайдану. 20 лютого 2014 року Віктор Чміленко загинув на Майдані від кулі снайпера. В нього не було ні зброї, ні обладунків – він біг з помаранчевими ношами рятувати побратима.

Згодом про нього зняли фільм “Чміль”. Автори фільму журналіст Ігор Токар та громадський діяч Олексій Цокалов. У стрічці використано музику відомих українських гуртів “Вій” та “Кому Вниз”.

Віктор Чміленко

Віктор Чміленко у фільмі оживає зі спогадів людей, які його любили, які з ним товаришували, які знали його всього лише день. Крізь призму їхніх спогадів перед глядачами постає прекрасна людина – смілива, відважна, відверта, чесна.

Після перезентації фільму “Чміль” вдалося зібрати майже 8 тис. грн на придбання нових табличок, що будуть встановлені на будинках по вулиці Віктора Чміленка (колишня Дзержинського).

22 лютого 2014 року у Кропивницькому попрощалися із Героєм-земляком. А вже 19 лютого наступного року в місті відкрили меморіальну дошку на честь славного воїна Небесної Сотні Віктора Чміленка.

Відтоді рідні намагалися знайти його каску, але марно. Знайшлася вона випадково. Увесь цей час каска була за оберіг у бійця-добровольця із Закарпаття Олексія Пацюка.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота Зірка» (посмертно) присвоєно уродженцю Бобринця Віктору Чміленку.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар