Шатхарі Кіровоградщини знову протестують – перекрили трасу біля Бережинки

© Концерн ядерне паливо

Гірники урановидобувних шахт «Інгульська» і «Новокостянтинівської» державного підприємства «Схід ГЗК» оголосили безстрокову акцію протесту через 169 мільйонів гривень заборгованої зарплати.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця.

Сьогодні вранці гірники відмовилися спускатися в шахти, а пообіді перекрили трасу біля села Бережинка у напрямку Кривого Рогу.

Серед вимог протестувальників: виплата 169 млн грн зарплатного боргу і відпускних, та забезпечення сталої роботи підприємства, вирішення проблеми дефіциту найнеобхідніших матеріалів. А саме:

  • Виплатити заборгованість із зарплати за квітень і травень 2021 року в повному обсязі, погасити заборгованість, несвоєчасну виплату за час щорічних відпусток (яка мала виплачуватися кожному працівнику за три дні до початку відпустки).
  • Привести робочі місця та умови праці у повну відповідність до норм чинного законодавства.
  • Не допустити переслідування працівників які брали участь у протестах на підтримку своїх вимог та відстоювання заробітної плати та Конституційних прав на працю ДП «Схід ГЗК» (не притягнення до будь-яких видів юридичної відповідальності).
  • В термін до 31 липня переглянути тарифи та оклади, диференційно розглянути підвищення тарифів окладів різним категоріям працівників коштом зниження окладів 5-6 категорії та згідно з галузевою угодою.

У випадку невиконання вимог у встановлений законом строк, гірники обіцяють зареєструвати колективно трудовий спір.

201058989 855764591699452 7082815436587981424 n

“Через недостатні фінансування та надходження коштів від виробництва, ДП «Схід ГЗК» продовжує накопичувати зарплатні борги перед працівниками підприємства, кредиторські заборгованості, не забезпечує своєчасної сплати податків, зборів, обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів. Закономірно виникла заборгованість за електроенергію, матеріали, послуги та інші роботи.

Представники трудового колективу, лідери Незалежна профспілка гірників України ДП «Схід ГЗК» сьогодні надіслали звернення до всіх центральних органів влади з пропозиціями щодо виведення підприємства з кризи, забезпечення сталої роботи працівників. Окремо звернулись до Мінфіну щодо сприяння прискоренню внесення змін до Закону України “Про Державний Бюджет України на 2021 рік” – виділення в цьому місяці 100 млн грн для забезпечення погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ДП “Схід ГЗК” – зазначив Михайло Волинець.

Нагадаємо, минулого року шахтарі намагалися захистити свої права на зарплату, протестуючи біля Кабміну у Києві.

Читайте також: Прокуратура відкрила справу за фактом невиплати зарплати гірникам Кіровоградщини

200504807 855432481732663 6190400675874191961 n

Поширити:

Залишити коментар:

коментар