Важливо

У Кропивницькому виростили 270 тисяч саджанців квітів для клумб

У Кропивницькому працівники комунального підприємства “Благоустрій” виростили 270 тисяч саджанців квітів для висадки на клумби. Це майже 20 найменувань однорічних та багаторічних квітів.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Суспільне.

В оранжереї вирощують сальвію, тагетіс, каланхоє, хлорофітум, сеткреазію, колеус, аспарагус, пеларгонію, хризантеми та інші квіти.

“Площа оранжереї під закритим ґрунтом – 360 квадратних метрів. Одночасно зростає в оранжереях і під відкритим ґрунтом 228 тисяч одиниць розсади”, – розповів керівник підприємства Віктор Луценко.

2d3ad8a12926fc20

Найбільше виростили петунії. Нині готові до висадки майже 40 тисяч рослин

“Петунії – це у нас основна квітка, яка прижилась по місту, тому що менше потребує вологи. У нас 15 видів петунії. Переважно жовта, фіолетова, рожева, червона, блакитна і темно-темно бордова”, – зазначила головна агрономка підприємства Валентина Цюпка.

На верхніх стелажах оранжереї ростуть багаторічні рослини. Це бегонія, її три сотні горщиків. Поряд рослини, насіння яких закупили вперше. Це гайлярдія та іберіс.

“Насіння цих квітів купили для розмноження. Гайлярдія – лимонна і червона, і вічнозелений багаторічний іберіс. Будемо дивитися, як у нас приживуться ці квіти по місту”.

8b748b8012f4e3d0

Найчастіше на квіткових клумбах висаджують петунію, герань, сальвію, бегонію. Менше – чорнобривців, бо вони погано витримують спеку. Нині пересаджують розсаду в торф.

“Спочатку ми висіваємо насіння в ящики, воно підростає, і висаджуємо у вазончики. За день розсаджуємо по 2-3 тисячі”.

e7d94abebfc66432

У цьому році планують засадити 40 клумб, загальною площею 1130 квадратних метрів. На насіння витратили 30 тисяч гривень, на розсаду – 50 тисяч. Це гроші з міського бюджету.

“Переважно купили сортову петунію. Наші технологічні можливості не дозволяють нам її виростити, купили в професійного розсадника”, – підсумував Віктор Луценко.

Висаджувати квіти на клумби міста розпочнуть, як тільки нічна температура буде 8-10 градусів тепла.

Читайте також: Розмітку на дорогах Кропивницького почнуть наносити щойно дозволить погода, – Райкович

Поширити:

Залишити коментар:

коментар