Важливо

Переселенка з Донбасу допомагає жителям Кіровоградщини побороти ВІЛ

Галина Талалаєва на Кіровоградщину приїхала п’ять років тому з Луганської області. У її мирне життя ввірвалася війна, через яку жінка залишила все.
Треба було почати спочатку, відкрити нову сторінку. І вона почала – з роботи лікарем-інфекціоністом у кабінеті «Довіра» Світловодської центральної районної лікарні.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією БО “100 відсотків життя. Кропивницький”.

Із березня 2018 року Галина Миколаївна співпрацює з проектом «HealthLink». Її завдання полягає в координації медичних працівників та пацієнта і переадресації їх до соціального працівника.

Наприклад, прийшов до мене на обстеження Кирило. За медичними показами йому було рекомендовано пройти тест на ВІЛ. Ми провели з ним дотестову консультацію. Пояснили, навіщо проходити тестування на ВІЛ, чому так важливо знати про свій ВІЛ-статус, тобто турбуватися про власне здоров’я. Чоловіка обстежили і діагностували ВІЛ. У Кирила шок, стрес. Він не знає, як бути і куди бігти. Звісно, ми проводимо післятестову консультацію, розповідаємо про наявне лікування.

Однак чоловік потребує додаткової підтримки. У рамках проекту «HealthLink» ми пропонуємо послуги консультанта з соціального супроводу. Кирило погоджується, бере візитівку, телефонує і домовляється про зустріч. І далі вони спілкуються півтори години. Чоловік повертається до життя, – розповідає Галина Талалаєва, додаючи, що таких історій багато, коли соціальний працівник «підхоплює» пацієнта і вчасно виводить його з шокового стану, мотивує не зупиняти лікування, мотивує на життя…

Загалом Галина Миколаївна у медицині 38 років. І майже весь цей час не просто діагностує захворювання, не просто призначає лікування, а й допомагає ВІЛ-позитивним людям, проводить консультування, розповідає про ВІЛ, вчить не жити за міфами, долає стереотипи, наголошує на важливості прийняття ВІЛ-статусу і лікуванні.

Нагадаємо, соціальна працівниця з Добровеличківки розповіла про роботу з ВІЛ-позитивними людьми.

Читайте також: Як ВІЛ ледь не зруйнував 20 років шлюбу

Поширити:

Залишити коментар:

коментар