Завтра у Кропивницькому мітингуватимуть за перейменування області

Оригінал зображення - wikipedia.org

У вівторок, 30 березня, о 9.30 перед початком сесії обласної ради активісти Руху Опору Капітуляції, ветерани, волонтери і патріотичні кропивничани прийдуть під стіни обласної ради, щоб закликати депутатів проголосувати за звернення до Верховної Ради України щодо перейменування Кіровоградської області.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби РОК-Кропивницький.

Після прийняття законів про декомунізацію і перейменування Кіровограда у Кропивницький, мали б змінити назву і Кіровоградської області. Проте цей крок постійно відтерміновують через необхідність внесення змін у Конституцію, що є тривалою й організаційно складною процедурою. Попереднє скликання Верховної Ради майже завершило її, бракувало останнього голосування, яке не відбулося через проведення дострокових виборів.

«Нова влада, на жаль, не демонструє політичної волі у доведенні цього процесу до завершення. Для прискорення процесу виконання Закону потрібна ініціатива самих областей. Саме тому спільнота ветеранів російсько-української війни Кропивницького ініціювала прийняття звернення депутатами Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради щодо якнайшвидшого перейменування області на Кропивницьку. Совєцькому кату Кірову не місце на карті України!», – зазначив Дмитро Сінченко, координатор Руху Опору Капітуляції.

Проєкт рішення про звернення депутатів до Верховної Ради з проханням перейменувати нарешті Кіровоградську область на Кропивницьку зареєстрували депутати обласної ради Олександр Горбунов та Дмитро Лінько. Проте в активістів з’явилася інформація, що деякі депутати хочуть завадити цьому рішенню – чекають, коли буде остаточно прийнятий закон про місцеві референдуми, щоб мати змогу повернути місту стару проімперську назву Єлисавєтград.

❗⚡ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ОБЛАСТІ

Друзі, 15 березня депутати обласної ради Олександр Горбунова тієї Дмитро Лінько зареєструвалі … </ р> Опубліковано Ольга Кирилюк & NBSP; Четвер, 25 березня +2021 р.

Тож організатори акції за перейменування в руслі декомунізації закликають всіх небайдужих до долі нашої області громадян прийти на площу і виступити за патріотичну назву. Разом з цим нагадують про потребу в дотриманні соціальної дистанції і використання засобів індивідуального захисту у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Подробиці на сторінці події у Facebook.

Нагадаємо, у 2015 році на Кіровоградщині провели громадські слухання, на яких прийняли рішення перейменувати область відповідно до того, як буде перейменовано обласний центр. Із 2016 року місто має назву Кропивницький, а область досі Кіровоградська.

Читайте також: Хто продає копії ордену “Народний Герой” і чому його вручили жінці у Кропивницькому

Поширити:

Залишити коментар:

коментар