Верховна Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький

Депутати Верховної Ради України 228 голосами проголосували за перейменування Кіровограда у Кропивницький.

Ініціаторами Постанови про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” були: Горбунов Олександр Володимирович, Березкін Станіслав Семенович, Лінько Дмитро Володимирович, Червакова Ольга Валеріївна, Крулько Іван Іванович, Шкрум Альона Іванівна.

Текст Постанови:

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Перейменувати місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький.

ІІ. Постанова набирає чинності з дати її прийняття.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до Верховна Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький

 1. ЗАКОН,про который не вспомнили:

  Про географічні назви
  Верховна Рада України; Закон від 31.05.2005 № 2604-IV
  Документ 2604-15, чинний, поточна редакція — Редакція від 21.05.2015, підстава 317-19
  Стаття 5. Встановлення географічних назв
  Встановлення географічних назв включає виявлення існуючих або відомих у минулому історичних географічних назв, найменування та перейменування географічних об’єктів.

  Географічні назви виявляються документами відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також картографічними, статистичними, архівними, енциклопедичними, довідковими та історичними джерелами.
  Виявлення географічних назв, не зафіксованих у документах чи історичних джерелах, здійснюється шляхом опитування, у тому числі за допомогою засобів масової інформації, населення, яке проживає на даній території, краєзнавців, географів, істориків та інших фахівців, під час картографування території або проведення топонімічних досліджень.
  Назва, яка присвоюється географічному об’єкту, повинна відображати найбільш характерні ознаки цього об’єкта, враховувати географічні, історичні, природні та інші умови місцевості, де він розташований, думку населення, яке проживає на цій території, вписуватися в існуючу систему назв цієї території і складатися з мінімальної кількості слів.
  Географічним об’єктам можуть присвоюватися імена вчених, дослідників та інших осіб, які брали участь у їх відкритті, вивченні, створенні або заснуванні.
  Імена видатних державних або громадських діячів, представників науки, культури чи інших осіб, діяльність яких не пов’язана з відповідними географічними об’єктами, можуть присвоюватися посмертно, і лише у виняткових випадках з урахуванням думки більшості населення, яке проживає на території, де розташовані ці об’єкти. Врахування думки більшості населення здійснюється відповідно до закону про референдум…”

 2. Постановление еще не подписано президентом,значит,город ЕЩЕ не переименован.
  Исходя из того,что депутаты игнорировали Закон о географических наименованиях,мнение городской общины,то есть причины для обращения в Конституционный суд Украины, Высший Административный суд и в Венецианскую комиссию.

 3. Перша колегія суддів на засіданні розподілила конституційне подання, що надійшло до Конституційного Суду України, від 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України „Про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області“ та затвердила суддю-доповідача.
  http://www.ccu.gov.ua/novyna/5-lypnya-2016-r-zasidannya-konstytuciynogo-sudu-ukrayiny-ta-kolegiy-suddiv

Коментарі заборонені.