“Нині коронавірус лікують хірурги, урологи…”, – інфекціоністка з Кропивницького

Завідувачка інфекційного відділення Кіровоградської обласної лікарні Олена Смирнова розповіла про кадрову проблему, з якою стикнулись медичні заклади, які ведуть прийом хворих на Сovid-19. Лікарням гостро бракує медичного персоналу.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Главком.

Смирнова зазначила, що друга хвиля пандемії значно відрізняється від першої, яка почалася від початку весни.

“У квітні-березні у нас було 200-300 хворих по всій країні, і ми думали, що це жах. Шпиталізували всіх, щоб, не дай боже, воно не поширилося, не пішло далі. Звичайно, тоді у нас були і хворі з легкими формами, тобто ми шпиталізували з епідеміологічною ціллю, з ціллю ізолювати. Та й люди самі боялися, щоб не заразити оточуючих. На сьогодні понад 8 тис. на добу. Є різниця?”, – пояснила лікарка.

Крім того, Смирнова зазначила, що через те, що хворіють самі медики, доводиться закривати відділення на ізоляцію.

“Наразі лікарні не можуть забезпечити стовідсоткову шпиталізацію усіх. Тому ми, користуючись наказом МОЗ, дай бог здоров’я тим, хто його написав і видав у тому вигляді, шпиталізуємо тільки хворих середньої важкості з певним переліком хронічних захворювань і важких хворих з певними показниками. Бо якщо шпиталізувати всіх, то вся наша лікарня на 900 ліжок може бути заповнена “ковідними” хворими. Звісно, можна заповнити, але їх треба забезпечити киснем, медичним персоналом, який теж хворіє. У мене із дев’яти підлеглих лікарів семеро лежали під апаратами штучної вентиляції легень. Так, всі одужали, але я кажу про проблеми медичного персоналу. Наші можливості не безмежні. Ми закриваємо цілі відділення, бо якщо хтось один захворів, приніс це захворювання в інкубаційному періоді у відділення, то злягає увесь медперсонал. Бракує не тільки лікарів, а й середнього медичного персоналу, молодшого медперсоналу”, – наголосила завідувачка.

c57606aea78d3cb70020eeb6ede75092.png
© Главком

Багато людей не сприймають всерйоз коронавірус. Чому вони так ставляться, чому не дослухаються до застережень лікарів?

На питання журналіста про те, чому не дослухаються до застережень лікарів і не сприймають всерйоз коронавірус, Смирнова відповіла, що не знає, чому таке ставлення. Вона додала, що нині «ковід» лікують хірурги і урологи, бо лікарів-інфекціоністів вже давно не вистачає.

“Я не знаю, чому таке ставлення. У моєму оточенні таких людей немає, тому я не можу вам сказати. Це питання і журналістів, які повинні на кожному брифінгу ставити питання про те, чому не діють штрафи? Саме штрафи за порушення маскового режиму… Ви бачили те, що робиться у нас в магазинах?

Наші можливості не безмежні, ми можемо лягти так само, як лягла Італія на початку пандемії. Нині “ковід” лікують хірурги і урологи, ми розписуємо лікування, вони чергують, бо вже немає лікарів-інфекціоністів. У нас було шість місяців для підготовки! Де ті гроші? Замість апаратів штучної вентиляції у нас будуть дороги”?

Зазначимо, за інформацією ОДА, лише за минулу добу на Кіровоградщині сім медиків захворіли на коронавірус. А з початку пандемії на коронавірус захворіли 475 медичних працівників.

Читайте також: В Україні запустили контакт-центр з протидії поширенню COVID-19

Поширити:

Залишити коментар:

коментар