Важливо

Безпритульних собак у Кропивницькому після стерилізації відпускають на вулицю

У Кропивницькому безпритульних собак після стерилізації відпускають на вулицю, везти їх немає куди. Про це Суспільному розповів Віктор Панішко – начальник підприємства “Універсал- 2005”, працівники якого ловлять собак і відправляють на стерилізацію. На це цьогоріч з міського бюджету виділили вісімсот тисяч гривень.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на UA: Кропивницький.

У двох міських притулках бездомних тварин не приймають – немає місць – розповіла голова громадської організації “Щасливий пес” Оксана Літвінова. Каже – у притулку, яким опікуються волонтери організації, живе сто сімдесят собак та п’ятнадцять котів. Щомісяця на їх утримання витрачають тридцять п’ять тисяч гривень благодійних грошей.
Собаку на прізвисько Чернуха мешканка будинку №23 на проспекті Університетський Людмила Кучма годує щодня. Каже – жаліє тварину.

“Чернуха прийшла сюди років три тому. Знайшла собі притулок, ніхто її не ображає. Є, звичайно, люди, що лаються. Ми почали її підгодовувати. Потім вона народила, ми цуценят роздали”.

Мешканка будинку Маргарита Кавун показала місце у дворі, яке облаштували для собаки. Будка порушує правила благоустрою – каже прибиральниця Лариса Шурко.

“Безпорядок у дворі. З мене вимагають, щоб порядок був, а порядку немає. Там є маленька така собака, бігає, і все розтягує по всьому дворі. Кожного дня. А ще вона нападає на дітей”.

Безпритульні собаки небезпечні – вважає мешканка будинку Ірина Андрюкович.

“Вони заважають дітям гратися. У пісочницю вони постійно гадять. Мені це не подобається, дітям теж. Вийшли нещодавно гратися, чорненька собака гавкала на дитину”.

Куди прилаштувати собаку Маргарита Кавун не знає.

“Я ходила в міськраду, тому що сказали, що там є відділ із захисту тварин. Думаю, піду, поговорю з ними. Щось же треба робити. А там дівчина говорить, у нас нема такого. Я питаю, куди ж мені йти? Вона каже – не знаю”.

За минулий місяць стерилізували у місті шістдесят п’ять безпритульних тварин, говорить Віктор Панішко.

“Домовляємось з громадськими організаціями “Бім”, або “Щасливий пес”, і на їх базі стерилізуємо цих тварин. Після стерилізації ми їх привозимо туди, звідки привезли. Тобто туди, де їх відловили. Тому що немає притулку, який би мав можливість їх тримати постійно”.

В одиному з двох притулків для тварин, яким опікуються волонтери громадської організації “Бім”, утримують двісті вісімдесят дві собаки та двадцять сім котів – каже волонтерка Євгенія Цапенко. Розповідає, скільки витрачають щомісяця.

“Якщо це харчування, то десь до п’ятдесяти тисяч. Це і газ, і крупи, і м’ясне. Якщо ми можемо самі лікувати тварин, ми лікуємо. Якщо потрібен рентген, обстеження, тоді ми веземо в клініку, і там дуже великі суми – п’ять тисяч, десять тисяч”.

Приймати нових тварин у притулку не можуть.

“На жаль, територія має обмеження. Навіть якщо привезуть тварину, то всі місця зайняті”.

Будівництво та утримання комунального притулку не вигідні для міського бюджету, будувати його не планують – каже секретар міської ради Андрій Табалов.

“Я бачив обрахунки існуючих комунальних притулків. Там ця цифра – чотириста-п’ятсот гривень на одну тварину на місяць. Будуємо за тридцять мільйонів гривень притулок, який може прийняти і утримувати тисячу тварин, помножимо тисячу на п’ятсот, помножимо на дванадцять – от вам і п’ять мільйонів на рік утримання. Проблему з безпритульними тваринами можна вирішити шляхом підтримки вже існуючих волонтерських притулків. “Бім” та “Щасливий пес” подали петиції, ці петиції були підтримані громадянами. Міська рада має відреагувати якимсь чином. Ми повинні додати в програму ЖКГ, там де йдеться про стерилізацію тварин, пункт про утримання тварин. І згідно з цією программою, профінансувати ці дві громадські організації”.

Каже, коли виділять гроші для утримання тварин, не знає.

Нагадаємо, у Кропивницькому вивчають можливість фінансування двох притулків для тварин.

Читайте також: Хлопчик із Кропивницького зібрав мільйон лайків у Instagram, щоб батьки купили йому собаку

Поширити:

Залишити коментар:

коментар