Важливо

Засоби захисту рослин взимку

Photo by Markus Spiske temporausch.com from Pexels

Осінь найкраща пора року для того щоб подбати про захист озимих культур від бур’янів та можливих хвороб. Не варто чекати настання весни для обробки грунту та насаджень, оскільки в умовах осінньо-зимової вологості збудники хвороб, шкідники та небажані рослини активно розвиваються і стають сильнішими. Рекомендую ззр від океанінвест для захисту культур взимку, оскільки компанія реалізує лише оригінальні та перевірені засоби від відомих виробників.

Від чого та як захищати рослини в зимовий період

Бур’яни

Шкідливі рослини більш адаптовані до холодів та несприятливих кліматичних умов аніж культурні. Вони можуть проростати за низьких температур забираючи необхідну насадженням вологу та поживні речовини. Більш того, за зиму бур’яни стають сильнішими і видалити їх навесні повністю буде майже неможливо, а застосування сильнодіючих гербіцидів може нашкодити культурі що ростиме на ділянці після обробки.

Осіннє застосування гербіцидів дозволяє очистити ділянку на ранніх стадіях розвитку небажаних рослин щоб отримати гарний та якісний урожай. Відмова від такої обробки може послабити стан озимих культур ще під час яровизації, і в зиму вони ввійдуть ослабленими, оскільки недоотримали необхідної вологи та корисних речовини.

Більшість шкідливих рослин відноситься до зимуючих видів, тому холоди вони переносять досить легко, а навесні починають рости та розмножуватись с подвійною силою. Важливо знищити бур’яни на початковому етапі їх росту за допомогою спеціальних сучасних препаратів, не шкідливих для культури та не впливаючих на якість врожаю.

Зимові хвороби культурних рослин

Постійна підвищена вологість та інші погодно-кліматичні фактори (сильні снігопади, пізні заморозки, повільне сходження снігового покриву) осінньо-зимової пори ослаблюють озимі культури та створюють сприятливі умови для ураження їх різноманітними хворобами.
Зимою озимим загрожують:

  1. Випрівання та вимокання. Такі стани загрожують рослинам через міцну льодову кірку, часті відлиги, випадіння надто товстого снігового покриву в другій половині зими, через якій температура грунту завчасно підвищується. Нажаль зарадити таким явищам можна лише постійним моніторингом стану посівів та вживанням негайних заходів для їх усунення.
  2. Снігова пліснява. Виснажені рослини стають уразливими тому легко інфікуються. Снігова пліснява проявляється на весні наявністю відмерлих рослин, с біло-рожевим нальотом, щільно прилягаючих до землі. Частіше за все від такої хвороби страждають рослини, що ростуть в низинах зони Лісостепу. Розповсюдження хвороби розріджує посіви і значно скорочує врожай.
  3. Тифульоз. Може вражати рослини восени, але швидко поширюється та розвивається саме взимку розрідженням посівів, пожовклістю рослин, появою на листі плям темно-зеленого кольору, частковим відмиранням листя, наявністю сірого нальоту грибкових спор. У багатьох випадках захворювання призводить до необхідності часткового або повного пересівання поля. Носієм інфекції може бути пирій – бур’ян, який не було знищено восени.
  4. Склероціальна гниль. Хвороба проявляється навесні після сходження снігового покриву наявністю на рослинах сірого нальоту за формою та консистенцією подібного до вати. Збудник захворювання призводить до загнивання і підсихання рослин, внаслідок якого посіви сильно розріджуються. Ураження можливе через рослинні рештки, які не було прибрано з поля (особливо при ранніх термінах сівби) та при поганій аерації грунту.

Щоб вберегти рослини від хвороб не варто зневажати важливим етапом передпосівної підготовки – протруюванням насіння. Сучасні комбіновані фунгіцидно-інсектицидні препарати подвійної контактно-системної дії надійно захищають рослини від найпоширеніших грибків та бактерій.

Ocean Invest – стрімко розвиваюча компанія у агросекторі, яка дбає про надійний та ефективний захист рослин. Активно займається розробкою якісних препаратів ЗЗР для порятунку врожаю. Ocean Invest – на хвилі захисту врожаю!

Поширити:

Залишити коментар:

коментар