Важливо

Житомирські пошуківці повезли у Кропивницький останки воїнів Другої світової війни

© скріншот із відео

Рештки солдатів Другої світової війни, які знайшли житомирські пошуківці в Пулинському районі на початку жовтня минулого року, 12 лютого повезли в Кіровоградську область та Вірменію – на їхню малу батьківщину. Там колишніх воїнів поховають. У них знайшлися нащадки.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт UA: Кропивницький.

За словами представника громадської організації Вадима Баранівського, першу братську могилу під селищем Пулино знайшли 6-го жовтня.

“Коли почали копати, то виявили, що там дуже багато останків людей поховано. Роботи продовжували два дні. Ексгумували рештки 13 солдатів. Було там 6 медальйонів. Однак на сьогодні прочитали тільки один. Це – Грінченко. Всі інші – поржавіли або згнили. Та ще потребують часу для опрацювання. Недалеко від першої ями ми знайшли ще одну братську могилу. Там було ще 9 солдатів. І серед них Ковтун – теж уродженець Кіровоградської області. Знайшли ще декілька медальйонів. 26-го жовтня знайшли рештки вірмена. Його прізвище Давтян. Він лежав на полі. Мав смертний медальйон, записку”, – сказав Вадим Баранівський.

Керівник обласного “Пошуку” Олександр Ловинюк розповів, що пошукові роботи постійно на цій ділянці тривають 30 років.

“Знайшли там велику кількість загиблих. Але недостатньо встановили імен. У нас нові методи пошуку. Нові металодетектори. Це все дає результати” , – розповів Олександр Ловинюк.

Вадим Баранівський:

“13-го і 14-го лютого воїнів перепоховають у Кіровоградській області. На зворотному шляху до Житомира у Києві останки вірменського солдата передамо представникам вірменської громади”.

Нагадаємо, на Кіровоградщині шукають рідних воїна-авіатора часів Другої світової війни.

Читайте також: Арсенал із Другої світової знайшли біля АТБ у Кропивницькому

Поширити:

Залишити коментар:

коментар