![DSC_3665](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2019/10/DSC_3665-678x381.jpg)
У Кропивницькому власник готелю “Марія” не пустив інспекторів ДСНС перевірити стан пожежної безпеки, бо це нібито зовсім не готель, а приватний житловий будинок.
Про це повідомляє Перша електронна газета за прес-служби обласного У ДСНС.
Рятувальники хотіли перевірити доступність шляхів евакуації, наявність вогнегасників і вміння персоналу ними користуватися. Проте до “Марії” їх не пустили. За їхніми словами, власник готелю Петро Ткаченко неодноразово у категоричній формі перешкоджав інспекторам у їхній роботі з пожежного нагляду.
Сам Петро Ткаченко наполягає, що насправді це не готель, а його приватне помешкання:
“Я приватний підприємець. Надаю послуги зі здачі нерухомого майна в оренду. Це не готель (підкреслюю!), бо до готелю зовсім інші вимоги і стандарти. Я тут прописаний і проживаю з сім’єю.
У мене офіційно працює 14 людей. Я сплачую за них податки”.
“На різноманітних сайтах та в рекламі, розміщеній у Кропивницькому, вказано, що “Марія” – це готель. А в документах оформлений, як приватна власність. По факту бачимо, що ця будівля відрізняється від звичайного приватного житла. Тут багато номерів і велике скупчення людей”, – пояснює причину перевірки заступник начальника Кропивницького міськрайонного відділу ДСНС Сергій Суковач.
![7035ec4729d0a187f146c8e02b4b50f8.png](https://picua.org/images/2019/10/31/7035ec4729d0a187f146c8e02b4b50f8.png)
![db166e6b8cece7f359a787b6887d19ef.jpg](https://picua.org/images/2019/10/31/db166e6b8cece7f359a787b6887d19ef.jpg)
![593ac016c7f63d02376eaceb947624e7.png](https://picua.org/images/2019/10/31/593ac016c7f63d02376eaceb947624e7.png)
![17555809d00ae867055205c98cb3e985.png](https://picua.org/images/2019/10/31/17555809d00ae867055205c98cb3e985.png)
Нагадаємо, рятувальники посилили увагу до пожежної безпеки готелів після масштабної пожежі в одеському “Токіо Стар”. Серед д’евяти жертв був і 24-річний мешканець Кропивницького.
Із того часу, аби уникнути подібної трагедії, ДСНСники почергово інспектують готелі Кропивницького. Станом на 30 жовтня у місті перевірили всі готелі, крім “Марії”.
Отже, підсумовують рятувальники, власник готелю не може гарантувати безпеку своїх клієнтів.
Більше про перевірку дивіться в сюжеті Суспільного:
У Кропивницькому власник готелю «Марія» не пустив інспекторів служби з надзвичайних ситуацій перевірити пожежну безпеку. Не пустив, бо це не готель, а приватний будинок – розказав Суспільному власник будівлі Петро Ткаченко. Каже – проживає у будинку разом із сім’єю. Кімнати здає в оренду. Чи має право власник будівлі не пустити інспекторів, дізнавалася Анастасія Ковальова.
Опубліковано UA: Кропивницький Середа, 30 жовтня 2019 р.