Важливо

Звільнений з полону Роман Мокряк збирається повернутися на службу

@ Оксана Червоная | Facebook

Звільнений з російського полону командир катера “Бердянськ” Роман Мокряк хоче після лікування і відпустки повернутися на службу в Одесу.

Про це він розповів під час зустрічі в обласному художньому музеї, повідомляє Перша електронна газета.

Поспілкуватися з моряком прийшли представники громадських організацій і учні місцевих шкіл. Роман поділився спогадами про дні в полоні та планами на майбутнє.

Більше про зустріч дивіться в сюжеті Суспільного:

Звільнений з російського полону командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк розповів, що зараз лікується, з понеділка йде у відпуску.

Звільнений з російського полону командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк розповів, що зараз лікується, з понеділка йде у відпуску. Потім повернеться на службу в Одесу. Нагадаємо, в обласному художньому музеї Кропивницькому моряк зустрівся з представниками громадських організацій та учнями шкіл. 7 вересня полонені Росією українці повернулись додому. Моряків, яких Росія захопила в листопаді 2018 року, та інших бранців Кремля обміняли за схемою "35 на 35". Серед звільнених полонених – командир катеру "Бердянськ" Роман Мокряк з села Карлівка Кропивницького району та матрос катера "Бердянськ" Андрій Артеменко з Новоукраїнки. 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму обстріляли та захопили артилерійські катери «Бердянськ» та «Нікополь» і буксир «Яни Капу».

Опубліковано UA: Кропивницький Субота, 28 вересня 2019 р.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року 24-х українських моряків затримали під час спроби переходу українських кораблів з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Росія, всупереч міждержавному договору та міжнародному морському праву, перекрила прохід через протоку і здійснила напад на українські судна. Кораблі і екіпажі потрапили в полон.

Роман Мокряк відмовився відповідати на питання співробітників російської ФСБ і «зізнаватися» на відео у злочинах, які він не скоював. Він запропонував своє життя в обмін на звільнення екіпажу, адже лише він, як командир, несе відповідальність за усі події на борту корабля, а моряки виконували його наказ.

ee5c1618839d81f65916934ead5984c0.jpg

У травні 2019-го Міжнародний трибунал ООН з морського права наказав Росії негайно звільнити 24 захоплених моряків. Попри санкції, які чекали на Росію, та затягувала час зі звільненням українців. Врешті замість того, щоб виконати наказ Трибуналу, росіяни за домовленістю з президентом Зеленським внесли 24 моряків до списку полонених для обміну, який відбувся 7 вересня.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар