Через зливу з градом, які пройшли минулого тижня у Бобринецькому районі, прорвало всі греблі Кетpисaнівської, Вaсилівської та Тapaсівської сільських рад. Рівень води в ставках піднявся до семи метрів. За підрахунками, в районі постраждало близько 5 тис. гa сільськогосподapських посівів та понaд 300 пpисaдибних ділянок. Люди вже тиждень борються з наслідками негоди.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Як розповів місцевий орендар Іван Дяченко, епіцентр подій припав на село Тарасівку. У суботу ввечері сильний дощ і град завбільшки з голубине яйце протягом приблизно 40 хв. вибили городину на городах і полях, поламали дерева. В окремих будинках побило градом чи зірвало вітром дахи. Утопилося чимало домашньої птиці і худоби.
Фермер виїхав на поля того ж дня. Трактором витягнув з багнюки дві машини, які змивало за потоком води, і залишився на ніч біля дамби. Каже, що на власні очі бачив, як на поля розливається вода, а трьохметрові хвилі біжать з одного ставу в інший, рвучи греблі.
Коли помітив, що труби тут забилися гіллям, очеретом і мулом, які неслися за потоком з села і навколишніх полів, намагався з товаришами прочистити дамбу, та нічого не вдалося. Фермера теж понесло за потоком – друзі його підхопили і витягли. Коли вода пішла вже поверх дамби, викликав рятувальників, але вони дісталися сюди лише наступного дня.
«Негода ходила, наче п’яний дядько з сокирою. Ось біля греблі рапс живий, а далі за посадкою – 70 гектар «убито», – показує Дяченко. – Оно за пагорбом від пшениці нічого не залишилося. А тут під посадкою два гектара навіть не зачепило. У Тарасівці від городів нічого не лишилося. По балці такі потоки текли – метрів 60-80. Хати у воді стояли. До півметра болота і різного сміття людям на городи і подвір’я нанесло. Крупний град лежав ще на другий день».
Порив дамби зруйнував піщану трасу, якою раніше пролягали шкільні маршрути і курсували міжміські автобуси. Втрачено транспортне сполучення навколишніх сіл з райцентром і між собою.
Днями на зруйнованих греблях Кетрисанівки і Тарасівки побував народний депутат України Станіслав Березкін. Він оглянув масштаби руйнацій і поспілкувався з місцевими орендарями і представниками сільрад. Ті розповіли, що дві греблі вже відновлюють власними силами, а от з дамбою їм не справитися.
Станіслав Березкін взяв на контроль відновлення дамби і відшкодування коштів за врожай, втрачений від стихійного лиха.