Важливо

Який провайдер блокує найбільше санкційних сайтів у Кропивницькому

it-consulting.com.ua

У Кропивницькому найбільшу кількість сайтів із санкційного списку РНБО блокує інтернет-провайдер «Воля». Загалом – 244 інтернет-платформи.

Повідомляє Перша електронна газета за інформацією ГО «Лабораторія цифрової безпеки».

Такі результати ЛЦБ отримала під час тестування інтернет-блокувань у березні цього року за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (OpenObservatoryofNetworkInterference).

Перевіряли чотири основних інтернет-провайдери міста, які блокують від 138 до 244 санкційних сайтів. Популярні російські платформи «Однокассники», «ВКонтакте», Mail.ru, «Кинопоиск», yandex.ru, які входять в ТОП найвідвідуваніших сайтів серед українців, блокують усі протестовані інтернет-провайдери Кропивницького.

Загалом у березні Лабораторія цифрової безпеки перевірила 70 провайдерів та 264 сайти в 22 містах України (за винятком Києва), 162 сайти в ОРДЛО, а також 90 сайтів в анексованому Криму.

Довідково:
OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина TheTor Project.

«Лабораторія цифрової безпеки»— українська громадська організація, що допомагає журналістам, громадським активістам та правозахисникам вирішувати проблеми цифрової безпеки, а також сприяє реалізації прав людини в Інтернеті через вплив на державну політику у сфері цифрових прав.

Нагадаємо, два роки тому  –15 травня 2017 р.  – президент ввів у дію перше рішення РНБО про санкції №133/2017, яке, зокрема, містить «заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів», серед яких популярні соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники», сервіси Яндекс, Mail.ru та ін. Пізніше було введено в дію ще два рішення РНБО №126/2018 та №82/2019, які містили інформаційні сайти т.зв. ДНР/ЛНР, Криму, Росії та ін.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути у документі.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар