![Баба Єлька](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2019/04/Baba-YElka-1-678x381.jpg)
18 квітня активісти фольклорно-етнографічного проекту “Баба Єлька” офіційно зареєстрували одноіменну громадську організацію, що не має статусу юридичної особи. За словами етно-волонтерок, поява ГО – це новий етап, який тільки підсилює і утверджує наміри їхньої команди – знайти, зберегти і передати наступним поколінням найдавніші українські автентичні пісні, які ще співають у селах Кіровоградщини.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
«Ми починали працювати як ініціативна група і після створення громадської організації правила нашої командної роботи не зміняться – як і раніше, за підтримки «Нової газети», ми будемо їздити в експедиції областю і робити свою роботу. Ідея створення ГО виникла паралельно з пошуком приміщення для нашого музею – насамперед, саме для цього нам потрібен офіційний статус», – розповіла журналістка і голова ГО Інна Тільнова.
Нагадаємо, «Баба Єлька» – фольклорно-етнографічний проект, заснований кропивничанками Світланою Булановою (етно-виконавиця), Інною Тільновою (журналістка і редакторка «Нової газети») та Вікторією Семененко (журналістка, піарниця). За 8 місяців існування проекту дівчата записали 247 оригінальних народних пісень у виконанні старожилів з різних куточків Кіровоградщини, а також їхні життєві історії, спогади про повсякденне життя українського села, страхіття Голодомору, війни, колективізації, розкуркулення та багато іншого.
![0b50b6c28271433e2feb95b178288ff7.jpg](https://picua.org/images/2019/04/22/0b50b6c28271433e2feb95b178288ff7.jpg)
Цього року команда «Баби Єльки» отримала нагороду від «Суспільного мовлення» під час вручення відзнак «У фокусі доброти» в номінації «Відкриття року. Історія, культура».
Читайте також: Кіровоградщина побачить народну фотовиставку від “Баби Єльки”