18 квітня активісти фольклорно-етнографічного проекту “Баба Єлька” офіційно зареєстрували одноіменну громадську організацію, що не має статусу юридичної особи. За словами етно-волонтерок, поява ГО – це новий етап, який тільки підсилює і утверджує наміри їхньої команди – знайти, зберегти і передати наступним поколінням найдавніші українські автентичні пісні, які ще співають у селах Кіровоградщини.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
«Ми починали працювати як ініціативна група і після створення громадської організації правила нашої командної роботи не зміняться – як і раніше, за підтримки «Нової газети», ми будемо їздити в експедиції областю і робити свою роботу. Ідея створення ГО виникла паралельно з пошуком приміщення для нашого музею – насамперед, саме для цього нам потрібен офіційний статус», – розповіла журналістка і голова ГО Інна Тільнова.
Нагадаємо, «Баба Єлька» – фольклорно-етнографічний проект, заснований кропивничанками Світланою Булановою (етно-виконавиця), Інною Тільновою (журналістка і редакторка «Нової газети») та Вікторією Семененко (журналістка, піарниця). За 8 місяців існування проекту дівчата записали 247 оригінальних народних пісень у виконанні старожилів з різних куточків Кіровоградщини, а також їхні життєві історії, спогади про повсякденне життя українського села, страхіття Голодомору, війни, колективізації, розкуркулення та багато іншого.
Цього року команда «Баби Єльки» отримала нагороду від «Суспільного мовлення» під час вручення відзнак «У фокусі доброти» в номінації «Відкриття року. Історія, культура».
Читайте також: Кіровоградщина побачить народну фотовиставку від “Баби Єльки”