Містяни просять заборонити гастролі цирків із тваринами у Кропивницькому

© life.pravda.com.ua

У Кропивницькому громадськість виступила з ініціативою заборонити розміщення пересувних цирків з тваринами на території міста. Активісти збирають підписи під зверненням до міського голови Андрія Райковича та депутатів міськради з проханням ухвалити відповідне рішення.

Про це у Facebook повідомив депутат міськради Михайло Бєжан, інформує Перша електронна газета.

Як зазначив автор у своєму дописі, він завжди підтримував ініціативу “цирк без тварин”, тому й вирішив з однодумцями виступити з таким зверненням.

e3f2b930c9dbb762011c3ca4bffca6fd.jpg
Михайло Бєжан у Facebook

Бажаючі підписати звернення можуть це зробити з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 17:00 в офісі партії “УКРОП” за адресою вул. Пашутінська, 31.

Від редакції наголошуємо, що ініціатива зі збору підписів не політична! Назва партії згадується виключно для того, щоб можна було швидше знайти приміщення, де збирають підписи, адже за вказаною адресою є велика вивіска із назвою цієї політсили.

Надалі прохання містян із підписами передадуть Андрію Райковичу та депутатам. Міська рада має право заборонити розміщення пересувних цирків із тваринами на території Кропивницького.

699fac532ddb11df78195710df370096.jpg
© petition.mistoboyarka.gov.ua

У грудні 2018 року Кабмін підтримав законопроект, який встановлює заборону на цирки з тваринами. Проте на перехідний період виділили 5 років.

В Україні цирки з тваринами вже заборонені у Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Рівному, Луцьку, Вінниці, Львові, Кам’янському, Ірпіні, Ковелі, Каневі, Дрогобичі, Богородчанах, Борисполі, Боярці та інших.

У столиці рішення про заборону цирків з тваринами ухвалили у 2017 році. Його через суд намагався відмінити цирк “Кобзов”. Нещодавно завершився цей судовий процес, і Окружний адміністративний суд Києва підтвердив законність відповідного рішення КМДА.

abf666d21cc56354a7f4ae60d4a6e310.jpg
© life.pravda.com.ua

В Україні та світі вже кілька років триває активна боротьба проти використання тварин у цирках. У нашій державі цю боротьбу розпочала організація UAnimals.

Як пише в рубриці “УП. Життя” активістка Uanimals Катерина Бублігова, щодня, прокидаючись, кожен з нас робить свій вибір: бути вдома, чи йти, мандрувати, пливти або взагалі поїхати світ за очі.

Уявімо, що реінкарнація існує. І одного разу, ви прокинулися в клітці.

І наступного дня теж, і через день, і ввесь тиждень, місяць, рік.

У вас немає можливості вибирати. Все, на що ви можете розраховувати – зробити декілька кроків вперед-назад, праворуч-ліворуч.

Це одна із сторін життя тварин у цирку. В таких умовах у деяких з них починаються порушення психіки: тварини забиваються в кут вольєру, стають агресивними, б’ються головами об підлогу, прути. У цирках таких особин часто “лікують” психотропними препаратами.

Як тварина опиняється в клітці? Де її виловлюють?

Варварство полягає у тому, що мисливці на замовлення цирків часто вбивають звірів і забирають їх малят.

Дорослі тварини в цирку неефективні: погано піддаються дресурі, їх складніше прогодувати. Вони практично ніколи не стають об’єктом вартим уваги серед “садистів-артистів”.

f1eb3678b20e57e0dd2bad3def6cfd4c.jpg
© life.pravda.com.ua

Жорстоке поводження та нестерпні умови утримання

Якщо умови утримання тварин в зоопарках вам здаються нестерпними – повірте, в порівнянні з умовами цирків, зоопарки – це ще квіточки.

У цирків, особливо пересувних, просторі вольєри – це зайва графа в таблиці витрат. Леви, гепарди, слони та ведмеді часто туляться в маленьких клітках, де не можна нормально рухатися.

11 місяців в році вони подорожують на великі відстані в фургонах без будь-якого клімат-контролю.

Тваринам доводиться спати, їсти і випорожнятися в одній клітці.

Найгірше слонам. У природних умовах ці тварини живуть сім’ями, проходять разом до 30 кілометрів на день, купаються в водоймах. Цирк навіть близько не немає цих умов.

Слони утримуються на коротких ланцюгах. Рухливі від природи тварини змушені стояти на місці, часто не маючи можливості навіть нормально лягти.

Відсутність фізичних вправ та довгі години перебування на твердих поверхнях – основні фактори інфекцій ніг ​​та артриту, а це найчастіші причини смерті серед слонів у неволі.

6477af23b5752952f248d578bda00752.jpg
© life.pravda.com.ua

Жорстока дресура

Для того щоб зламати волю тварини і змусити виконувати невластиві її природі дії – людині потрібно показати свою перевагу.

Тому основа дресури в цирках – фізичне покарання. Чим складніше трюк – тим сильніше насильство.

Ведмежат ставлять на розігрітий металевий лист, вмикаючи музику. Від страху і болю вони починають стрибати. Такі знущання продовжують доти, доки у ведмедя не сформується умовний рефлекс – при звучанні мелодії “танцювати”.

Левів і тигрів б’ють, щоб сиділи на тумбах, стрибали крізь вогняні кільця.

Циркові знущання над тиграми

Прийшов час припинити знущання і заборонити цирки з тваринами. Закликаємо депутатів підтримати законопроект 10009 та інші ініціативи, що передбачають припинення експлуатації тварин на манежі. Ми за цирк без тварин!

Опубліковано UAnimals Середа, 13 лютого 2019 р.

Слоненят прив’язують один до одного, лупцюють гострими палицями або електрошоком, щоб “навчити” їх ставати на задні лапи, грати з м’ячем.

Якщо слоненя не виконує команди, його ізолюють від інших, забороняють прогулянки. Для цих товариських тварин це психологічна травма. Слоненята в неволі часто плачуть і піддаються депресії.

Небезпека для глядачів та дресирувальників

&Постійні знущання, порушення умов утримання і стрес – знищують психіку тварин, що провокує зриви і психози, через які звірі нападають на людей.

Так, практика використання слонів у цирках приводить до того, що у більш ніж 35 небезпечних інцидентах з 2000 року слони втікали, виходили з-під контролю, бігали вулицями, врізалися в будівлі, нападали на представників громадськості.

Найгірше, що у більшості випадків збуджену тварину вдавалося зупинити лише пострілом зброї.

Прикладом є заборона на Гаваях цирків з тваринами після втечі та розстрілу слонихи Тайк.

У 2014 році в Перу під час циркової вистави розлючений лев напав на вчительку Роксану Гевару, яка привела в цирк свій клас. Тварина завдала жінці глибокі рани грудей і шиї. Вчителька вижила, а лева конфіскувала держава.

Напад на своїх мучителів – теж нерідке явище в цирках. Під час однієї з єгипетських вистав лев напав на дресирувальника Шаніна Ісламу, коли той намагався змусити хижака виконувати черговий трюк. Від отриманих травм Шанін помер в лікарні.

Окрім фізичної шкоди циркове дійство за участю тварин може завдати негативного впливу психіці, в першу чергу це стосується дітей. Після вистав вони не сприймають звірів як живих істот, а вважають їх іграшками без волі та характеру.

Спостерігаючи “виступи” звірів на арені, у дитини формується хибне уявлення щодо принципів співіснування диких тварин і людини.

Жахлива старість

&Коли циркова тварина стає занадто старою для виступів і вже не може приносити дохід своїм власникам, в кращому випадку її віддають в зоопарк або залишають доживати свій вік в клітці, а в гіршому – забивають на м’ясо або продають в мисливські господарства, де його вбивають заради забави.

У будь-якому випадку закінчують звірі-артисти своє життя так само безрадісно, ​​як жили до цього на арені.

Цирк може бути успішним без звірів

2b58e10b6302d7273e94bb540450a6d9.jpg
© life.pravda.com.ua

Найпотужніша циркова організація у світі – канадський Cirque du Soleil. На його арені ніколи не виступали звірі – і це принципова позиція керівництва цирку. Саме тому це єдиний цирк в світі, який підтримується міжнародною організацією Greenpeace.

Найцікавіше, що і найдревніший цирк у світі – китайський державний, теж ніколи не використовував тварин. Артисти в ньому приборкують не тварини, а своє тіло.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар