Важливо

На Кіровоградщині телемедицина запрацює вже у березні

Перші консультації за допомогою електронного сервісу “Телемедицини” почнуть надавати вже у березні в амбулаторіях, збудованих за програмою “Сільська медицина”.

Про це під час прес-конференції розповів директор департеманту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, повідомляє Перша електронна газета.

За його словами, Кіровоградщина увійшла в п’ятірку областей, де нинішнього року впроваджуватиметься пілотний проект “Телемедицина”.

“У цю систему перші зайдемо ми, так як маємо необхідну інфраструктуру. У нас є 179 амбулаторій, з них 111 знаходяться в сільській місцевості, які будуть упродовж року підключені до цього електронного сервісу,” – пояснив Олег Рибальченко.

Директор департаменту повідомив, що до консультації в режимі телемедицини будуть залучені фахівці з обласних медичних закладів: ендокринолог, пульманолог, алерголог, дерматолог, кардіолог.

“На сьогодні організувати консультації з лікарями закладів другого рівня неможливо, оскільки вони ще не підключені до медично-інформаційної системи і не перетворені у комунальні підприємства. Ситуація має змінитися з 2020 року, – зазначив посадовець. – Тому в рамках проекту фахівці первинки будуть консультуватися з лікарями третього рівня. Таким чином сільські мешканці зможуть отримати поради щодо лікування в обласних фахівців дистанційно. Однак не всі нозологічні форми захворювань можуть бути проконсультовані у такому форматі”.

Сеанси телемедицини здійснюватимуться за затвердженими графіками. На старті проекту послуга телемедицини є безкоштовною.

 “До кінця року буде визначено обсяг телемедичних послуг і вже з початку 2020 року цю послугу буде прирівняно до виїзної медичної консультації, за що лікарі отримуватимуть відповідну надбавку”, – зауважив Олег Рибальченко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар