17 пріоритетних напрямків діяльності міжнародної ініціативи Партнерство «Відкритий Уряд» презентували в Кропивницькому вчора, 30 січня.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
«Ініціатива Партнерство «Відкритий Уряд» розробила дворічний план дій на 2018-2020 роки. Він складається з 17 пріоритетів для діяльності Уряду, які ми разом маємо втілити в життя», – зазначила під час презентації директорка партнерської організації «Територія успіху» Інга Дуднік.
Серед ключових пріоритетів:
- підвищення прозорості державного контролю у сфері публічних закупівель;
- прозорість електронних торгів арештованим майном, реалізації та продажу публічних активів та майна;
- забезпечення прозорості у сфері будівництва;
- інформування громадськості про всі публічні фінанси та проекти соціального й економічного розвитку України, які фінансуються міжнародними організаціями;
- верифікація інформації про кінцевих бенефіціаріїв;
- запровадження електронних конкурсів для ГО, які претендують на фінансову підтримку для реалізації програм;
- підвищення рівня знань держслужбовців і представників місцевого самоврядування про антикорупційну політику;
- забезпечення вільного доступу громадян до інформації про екологічну ситуацію та стан охорони навколишнього середовища;
- забезпечення прозорості діяльності видобувної галузі;
- розроблення он-лайн карти територій, забруднених боєприпасами;
- створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності;
- запровадження пріоритетних електронних послуг;
- створення он-лайн платформи заємодії органів влади й інститутів громадянського суспільства;
- забезпечення освітніх закладів сучасними електронними ресурсами і сервісами, створення умов для відкритої он-лайн перевірки документів про освіту.
У процесі реалізації ці пункти можуть доповнюватися та уточнюватися. А до їх впровадження можуть долучатися всі бажаючі інститути громадянського суспільства.
Як зауважила Інга Дуднік, після оприлюднення цих ініціатив у регіонах, відбудеться їхня презентація на рівні Уряду – у Києві, 4 лютого.
Довідково:
20 вересня 2011 року у рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН вісім заснували міжнародну Ініціативу «Партнерство „Відкритий Уряд“». Станом на 1 січня 2018 року до Ініціативи приєдналися 75 країн. Україна долучилася у вересні 2011 року.
За час існування ініціативи було виконано три дворічні плани дій. Серед основних новацій і досягнень введення державного фінансування політичних партій, запровадження відкритих даних, відкритий доступ до архівів комуністичного режиму, створення єдиного веб-порталу використання бюджетних коштів, системи електронних публічних закупівель «ProZorro», Електронних петицій та електронних декларацій тощо.