Кропивницький посів 18 місце у рейтингу бюджетної прозорості “Кришталь року”

© agrarwirtschaft-info.de

Кропивницький посів 18-ту сходинку в рейтинзі бюджетної прозорості “Кришталь року”. У результаті оцінювання за міжнародно визнаною методологією, індекс прозорості бюджету Кропивницького склав 34%.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

“Кришталь року” – перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей в бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати.

У рейтингу прозорості бюджетів визначали найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародно визнаною методологією. Всіх номінантів оцінили за 34 критеріями. Методологію розробили міжнародні та українські організації, які працюють над підвищенням якості урядування і фінансового управління.

© USAID DOBRE

29 січня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців цього рейтингу прозорості. Головну номінацію «Кришталь року – місто» отримав Дрогобич. Індекс прозорості бюджету цього міста склав 73%.

Кропивницький у цьому рейтинзі опинився на 18-й сходинці. Загальний індекс прозорості бюджету нашого міста вдвічі нижчий, ніж у переможця – 34%.

За рівнем відкритості бюджетної інформації Кропивницький має індекс 44%; рівень прозорості бюджетних рішень склав 40%, а рівень застосування інноваційних практик – 15%.

1d82c17fc1d5f4d8710ead449153ff95.png
Для збільшення – відкрийте зображення у новій вкладці

Загалом, в оцінюванні взяли участь 37 українських міст, які подали свої заявки добровільно.

Також у рамках рейтингу бюджетної прозорості “Кришталь року” оцінювали об’єднані територіальні громади, які є партнерами програми USAID DOBRE. Серед 50 ОТГ найпрозорішим виявився бюджет Баштанської громади з Миколаївщини.

Нагадаємо, Маловисківська ОТГ з Кіровоградщини посіла 5 місце у рейтингу бюджетної прозорості “Кришталь року”.


Премія «Кришталь року» та оцінка бюджетної прозорості 2018 року – це партнерська робота Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через консорціум виконавців програми USAID DOBRE, Представництва Європейського Союзу, Уряду Канади, Фонду Східна Європа, Міжнародного фонду «Відродження», громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», а також інших міжнародних організацій і їхніх партнерів.

Індекс прозорості місцевих бюджетів та методологія його оцінки розроблено Фондом Східна Європа спільно з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар