День пам’яті “кіборгів”: сьогодні Україна згадує захисників ДАП

© nv.ua

Сьогодні, 16 січня, Україна неофіційно з ініціативи самих кіборгів відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту – військовослужбовців, добровольців, медиків і волонтерів, які спільними зусиллями 242 дні утримували оборону на території цього об’єкту інфраструктури на північному заході Донецька, пише liga.net.

Близько 3:00 ночі 26 травня 2014 року в аеропорт зайшли десятки озброєних бойовиків, які зажадали від військових покинути внутрішній периметр ДАП. Підтримку терористам надавали підрозділи “кадировців”. ЗСУ провели стрімку спецоперацію із зачистки аеропорту із застосуванням снайперів і авіації.

Після цього почалася затяжна й виснажлива оборона рубежів і об’єктів.

Читайте також: У Кропивницькому презентували патріотичні комікси “Кіборги. Початок”

Фінальна фаза оборони ДАП стартувала 13 січня 2015 року. До цього часу в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку бойовиків звалилася диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. У період 19-22 січня бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі і підірвали їх.

За офіційними даними, під час оборони ДАП загинули більше 200 військових. За останні кілька діб оборони ДАП загинули 58 бійців, переважно в результати фінального обвалення плити другого поверху.

Оборона ДАП тривала всього на тиждень менше, ніж оборона Севастополя від нацистських загарбників під час Другої світової війни, і значно довше, ніж оборона Брестської фортеці. У цій гарячій точці в різний час працювали спецпризначенці 3-го окремого полку, десантники 79-ї, 80-ї, 81-ї та 95-ї бригад, “міхи” з 93-ї і 57-ї бригад, військові 90-го аеромобільного і 74-го розвідувального батальйонів, бійці батальйону Дніпро-1, добровольці Правого сектора і багато інших.

ДАП і околиці як і раніше знаходяться в зоні ефективного вогневого контролю ЗСУ.

Читайте також: На нас дивилися, як на еталон: спецпризначеці 3-го полку про перший бій у Донецькому аеропорту

Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери. Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах, пише УНІАН.

Про незламних кіборгів зняли художній фільм, який вийшов у 2017 році. Після кровопролитних боїв аеропорт став символом героїзму для всіх українців.

Нагадаємо, 16 лютого 2018 року, у Кропивницькому офіційно відкрив свої двері оновлений музей 3-го окремого полку спеціального призначення.

Читайте також: Донецький аеропорт. ПТН ПНХ. Тримаємось (ВІДГУК, ФОТО)

Поширити:

Залишити коментар:

коментар