Важливо

Кропивницькі активісти незгодні з перенесенням виступів містян на сесіях у кінець засідання

© pixabay.com

Коаліція громадських організацій “Рада Експертів” не схвалює зміни до Регламенту роботи міськради Кропивницького, згідно яких виступи громадян заслуховуватимуть наприкінці засідання.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі коаліції “Рада Експертів”.

Нагадаємо, кропивничани, які записалися на виступ перед депутатами міськради, відтепер зможуть донести свою інформацію у кінці сесійного засідання, а не на початку, як це було раніше. Як показує практика сесійних засідань, вони можуть затягуватися до вечора.

Відтак, на думку громадськості, записавшись на виступ перед депутатами відтепер громадяни не знатимуть точного часу виступу, а якщо таки дочекаються своєї черги, то виступатимуть перед пустою залою. Адже частина депутатів покидає залу під час тривалих засідань ради.

Коаліція «Рада Експертів» вважає, що ці зміни до Регламенту:

  • Нівелюють право громадян бути почутими, адже саме на початку засідання сесії в залі знаходиться найбільша кількість депутатського корпусу та представників ЗМІ. Тому виступи громадян саме у цей час мають найбільш сприятливі умови, аби думка представника громадськості була донесена до загалу.
  • Виступ громадян втрачає сенс, якщо його заслуховуватимуть вже після розгляду питання, у блоці «Різне».
  • Це створює незручності для громадян, адже звершення засідання сесії – неуніфіковане. Воно може тривати як кілька годин, так і повний робочий день, тому для представників громадськості буде незрозумілим час, коли саме потрібно прийти на сесію для виступу.
  • Право головуючого надати слово представнику громадськості безпосередньо перед розглядом питання, за умови підтримки 1/3 депутатського корпусу, може перетворитися на інструмент недопущення «невгодних» громадських активістів до висловлення своєї позиції.

Коаліція “Рада Експертів” рекомендує депутатам міської ради м. Кропивницький скасувати зміни до Регламенту в частині перенесення виступів громадян на кінець засідання сесії, надавати слово громадянам, які зареєструвалися на сесії, перед розглядом питання без процедури голосування та підтримки 1/3 депутатського корпусу. У той же час коаліція «Рада Експертів» погоджується, що виступи громадян треба регламентувати до трьох хвилин”, – йдеться в повідомленні.

Категорично проти цього рішення виступили також громадські активісти Кропивницького. У системі місцевих електронних петицій зареєстровано петицію проти переносу виступів громадян в “Різне” під час сесійного засідання.

«Рада експертів» – коаліція громадських організацій Кіровоградщини. Була створена навесні 2017 року за сприяння Реанімаційного Пакету Реформ. До складу РЕ увійшли 26 найбільш потужних організацій громадянського суспільства міста Кропивницький та Кіровоградської області, зокрема: ГО «Асоціація Політичних Наук», ГО «Народний контроль Кіровоградщини», Кропивницька обласна філія ВО «Рух захисту української мови», Центр української політики «Ексампей», Кіровоградське відділення ВУТ «Просвіта», Центр медіарозслідувань «Прозоро», БФ «Кіровоград Волонтерський», ГО «Територія успіху», ГО «Волонтерське об’єднання учасників Майдану та бойових дій», ГО «Спільна дія».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар