Важливо

Кропивницький 3-й полк спецпризначення найменують на честь князя Святослава Хороброго

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
Князь Святослав Ігорович Хоробрий – сучасний арт / © myukraine.org.ua

Кропивницький 3-й окремий полк спецпризначення найменують на честь князя Київської Русі Святослава Хороброго.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст, координатор групи розробників нової атрибутики Збройних сил України Віталій Гайдукевич.

Окрім 3-го полку нові найменування отримає ще ряд бригад ЗСУ та Нацгвардії.

За інформацією із власних джерел, про нові назви українських військових формувань оголосить Президент України Петро Порошенко під час урочистостей у День Незалежності України.

Святослав Ігорович (також відомий як Святослав Хоробрий або Святослав І) (ймовірно, близько 938 — березень 972) – правитель Київської Русі із династії Рюриковичів. Великий князь київський (945—972). Єдиний син київського князя Ігоря та княгині Ольги. Після загибелі батька перебував під регентством матері (945—964). Ставши самостійним правителем, проводив активну зовнішню політику. Насамперед, князь Святослав здійснював завзяті походи на схід та південь, що призвели до розпаду двох великих держав Східної Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства. Князь підкорив численні східнослов’янські племена, аланів й волзьких булгар. (довідка із Вікіпедії)

Князь Київський Святослав Хоробрий, Х ст. (портрет за описом сучасників) / © haidamaka.org.ua

Михайло Грушевський називав його “запорожцем на престолі”. Святослав був мудрим, далекоглядним політиком, хоробрим воїном, благородною людиною.

Як пише інтернет-журнал “Моя Україна”, згідно з літописами, Великий Князь Святослав мав могутню поставу, широкі плечі та голив голову, залишаючи на лобі невелике пасмо. На відміну від інших князів, Святослав Ігорович не був примхливим до умов проживання, тому в походах спав на голій землі із сідлом під головою, а в бою гарчав, наче звір, чим дуже ляках своїх супротивників. Проте князь не був підступним і перед боєм посилав гінців до ворога, щоб вони підготувалися. Гінці передавали славнозвісне послання: “Іду на Ви”.

Легендарний 3-й полк спецпризначення свій родовід веде від 10-ї окремої бригади спеціального призначення СРСР, яка була сформована в жовтні 1962 року в місті Старий Крим. Після розпаду Союзу бригада стала спочатку 1-м окремим полком спеціального призначення, а з вересня 2000 року отримала сучасну назву. У липні 2003 року полк був передислокований в місто Кіровоград.

Під час російсько-української війни військові полку проявили себе, як справжні професіонали. Спецпризначенці 3-го полку фактично здійснили перший постріл української армії у цій війні. Це було у квітні 2014 року, під час оборони Донецького аеропорту. Спецпризначенці полку до останнього дня оборони не покидали аеропорт.

Саме воїнів 3-го полку проросійські сепаратисти назвали “кіборгами”, бо не могли зломити запеклий опір оборонців аеропорту.

Також на рахунку 3-го полку вдалий захист бази зберігання бронетанкового озброєння в Бахмуті в червні 2014 року, пошукова операція з евакуації пілота під Сніжним (липень 2014), бої за Савур-могилу та участь в боях на українсько-російському кордоні в 2014 році.

У російсько-українській війні 3-й полк втратив майже півсотні військових.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар