Як на Кіровоградщині ВІЛ-позитивним наркозалежним допомагають змінити життя

© Medbooking

На Кіровоградщині ВІЛ-позитивним наркозалежним розповідають, як відмовитися від наркотиків, приймати АРВ-терапію та розпочати життя спочатку. Цю місію виконують соціальні працівники Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

“Спілкуючись із ВІЛ-позитивними наркозалежними я намагаюся їх переконати у тому, щоб вони залишили наркотики, або ж пропоную їм стати на програму замісної підтримуючої терапії. Важливо, при цьому не залишати лікування – АРВ-терапію. Тому з наркозалежними я проводжу різні просвітницькі бесіди, консультації на тему “Як вживати наркотики і не переставати пити АРВ-терапію”. Дуже важливо правильно вживати препарати, щоб у майбутньому не хворіти на супутні захворювання ВІЛ-інфекції, – зауважує Павло Грибок – соціальний працівник проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду, що реалізує КОВ ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Наразі у Павла Грибка під соціальним супроводом перебуває 110 клієнтів, з яких 35 – наркозалежні. До кінця року їх буде значно більше, адже виявлення, залучення та мотивування до тестування на ВІЛ, а в подальшому лікування АРТ-терапією – це головний крок у зупинені епідемії ВІЛ в регіоні.

” У мене є клієнти, які вже залишили вуличні наркотики, стали на програму замісної підтримуючої терапії, влаштувалися на роботу. Наприклад, з Петром ми познайомилися на початку року, коли в нього виявили ВІЛ-статус. У нього почали проявлятися супутні хвороби. Він потрапив до СНІД-центру. Дізнався, що в нього ВІЛ. Він тоді був із мамою. Я спілкувався паралельно з ним і його мамою. Він перший час навіть не хотів чути про метадонову програму, продовжував колотися. Та в ході нашої бесіди він детально дізнався про програму. Зараз він на замісній підтримуючій терапії. Пішов працювати. У нього з’явилося світло в кінці тунелю”, – говорить про свого 32-річного клієнта Павло.

Допомогти наркозалежному повірити в себе і розпочати нове життя – не просте завдання.

“Робота соціальних працівників, які спілкуються з даною категорією людей доволі складна, потрібно набратися терпіння всім, хто задіяний на шляху відмови від вживання ін’єкційних наркотичних речовин. Наразі є декілька шляхів вирішення проблеми – реабілітація за програмою «12 кроків» та реабілітація в християнських церквах. У разі відмови від проходження реабілітації, наркозалежним пропонується стати на програму замісної підтримувальної терапії, яка дає змогу зменшити шкоду від вживання, а саме – відсутність ризиків інфікуватись на ряд захворювань, які передаються через кров. Головне в цій програмі, що наркозалежний ресоціалізується, починає працювати, не здійснює кримінальні правопорушення. Важливо в роботі з наркозалежним приймати його, як особистість, яка сама має прийняти рішення щодо своєї залежності”, – підсумовує голова правління Кіровоградського обласного відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” Юлія Чабанюк.

Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” реалізує проект “100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині” за підтримки Глобального фонду.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар