Воркшоп для «чайників» у сфері відкритих даних вперше відбувся у Кропивницькому. Захід організувала ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» у рамках проекту “Кропивницький: шлях до 100”, що реалізується громадськими активістами та міськрадою.
Про це Першій електронній газеті повідомили у ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро».
Учасники воркшопу не лише дізнались більше про те, що таке відкриті дані і чому це тренд у сфері розвитку міста, бізнесу та IT-середовища, а й отримали практичні навички пошуку даних про своє місто. Окрім того учасники заходу сформували свої пропозиції щодо розробки сервісів, яких бракує місту. Такі поради міська рада Кропивницького збирає зараз у рамках конкурсу «Відкриті дані для міста», у якому місто цьогоріч здобуло перемогу. Активісти не лише пропонували свої ідеї, а й встигли промоніторити на основі яких даних могли бути створені запропоновані сервіси і які дані доведеться запитувати в міста.
«Це був перший загальноміський захід на тему відкритих даних. Раніше я працювала локально із виконавчими органами міської ради й комунальними підприємства, мала окремі зустрічі з журналістами і студентами. Однак на воркшопі нам вдалось зібрати великий пул стейкхолдерів відкритих даних, адже учасниками і спікерами заходу стали громадські активісти, підприємці, програмісти, журналісти і навіть представники міської ради. Вважаю, для першого заходу такого формату ми спрацювали непогано. Він дав зрозуміти, що відкриті дані цікавлять містян і вони готові долучатись до лобіювання, інформування про ініціативи і стартапи у цій сфері», – прокоментувала активістка ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро», тренерка з відкритих даних Світлана Литвиненко.
Усі пропозиції, що озвучували учасники під час воркшопу, будуть передані ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» до міської ради для врахування під час формування радою стратегії роботи у сфері відкритих даних.
Читайте також: Три громади з Кіровоградщини взяли участь у Туристичному хабі
Проект “Кропивницький: шлях до 100” здійснюється у рамках проекту «Розбудова прозорості в містах України», що реалізує українське відділення глобальної мережі Transparency International за кошти Фонду демократії ООН (UNDEF).
Погляди розробників та виконавців проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією Transparency International Україна та Фонду демократії ООН (UNDEF)».
фото заходу зі сторінки Світлани Литвиненко у Facebook