Важливо

У Кропивницькому залишилася вакцина від кору з минулорічних поставок

© BonKid

Попри зафіксовані спалахи кору у Києві та на Дніпропетровщині, у Кропивницькому епідситуація із захворюванністю населення на кір спокійна. У лікувально-профілактичних закладах міста наразі наявні залишки вакцини від кору (КПК) з минулорічних поставок.

Про це йдеться на сайті управління охорони здоров’я міськради, повідомляє Перша електронна.

За даними управління, минулого року у Кропивницькому зафіксували 5 випадків захворювань на кір, що були завезені з інших регіонів. Цього року у місті зафіксували тільки 3 випадки.

У той же час, вакцинація населення від кору в місті проходить за плановими показниками. Торік було щеплено 100% дітей 1-2 років, які підлягають обов’язковій вакцинації, а саме 4 315 немовлят. Окрім того щеплення від кору було проведено у 2 645 дітей від 6 років, у 2 775 дітей від 7 років, що складає 95,6% від планового показника.

В управлінні наголошують, що дієвим способом профілактики кору є вакцинація. У 2017 році заклади міста через централізовані поставки отримали вакцини бельгійського виробництва на рівні 87% від потреби. Запаси минулорічних поставок в наявності, заклади чекають на постачання вакцин згідно запланованих обсягів 2018 року. Препарати для щеплення також можна придбати в аптеках міста.

“Епідситуація із захворюванням у місті контрольована. Вакцинація проходить по плану, препарати для щеплень в закладах є, тому приводу для паніки немає. Наголошую, що вакцинація проти кору проводиться до 30 років. Щеплюватися можна навіть в епідсезон чи під час спалахів. Формування імунітету проти кору триває 21 день”, – відзначила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар