Через здорожчання дизпалива Електротранс замінив тендер на купівлю пального для нових автобусів

У понеділок, 26 вересня, кропивницьке комунальне підприємство “Електротранс” відмінило тендер на закупівлю талонів на 40 тис. літрів дизпалива для нових автобусів, який 19 вересня був оголошений у системі ProZorro. Натомість наступного дня було оголошено про нову процедуру закупівлі, але вже з вищою очікуваною вартістю – замість 820 тис. грн у новому тендері вказано вже 960 тис. грн. Основною причиною такої заміни стало підвищення цін на дизпаливо в Україні. 

Як пояснив Першій електронній газеті керівник КП “Електротранс” Олександр Луценко, є декілька причин відміни попереднього і оголошення нового тендеру.

“На час відміни у нас не було коштів. Ми скасували тендер і у цей же день стало відомо, що кошти таки будуть виділені. Далі ми вивчили ситуацію, і виявили, що зараз почалося здорожчання пального. Той тендер був приречений, він би не відбувся. Нам дуже багато задавали питань по ціні, але ми змінити нічого вже не могли”, – розповів керівник комунального підприємства.

Олександр Луценко підтвердив, що це дизпаливо закупляють для виходу на маршрути нових великогабаритних автобусів МАЗ, які Електротранс придбав у кількості 20 штук. За його словами, цього палива має вистачити на місяць курсування автобусів.

У попередньому тендері КП “Електротранс” планувало закупити талони на 40 тис. літрів дизпалива із очікуваною вартістю у 820 тис. грн. Тобто ціна одного літра дизпалива мала би бути не більшою за 21,5 грн/літр. На сьогоднішній день, такої ціни на ринку палива не може запропонувати жоден постачальник.

Так, згідно із даними на сайті avtomaniya.com, ціна дизпалива в Україні стартує від 22,8 грн/літр, а у більшості регіонів складає понад 23 грн/літр. Зокрема на Кіровоградщині – 23,35 грн/літр.

А за даними сайту finance.i.ua, середня ціна дизпалива на Кіровоградщині нині складає 23,67 грн/літр.

У новому тендері на закупівлю талонів на 40 тис. літрів дизпалива, який КП “Електротранс” оголосило учора, 27 вересня, вказано очікувану вартість 960 тис. грн. Тобто у закупівлю закладена максимальна ціна дизпалива на рівні 24 грн/літр. При такому розкладі постачальники мають майданчик для пониження ціни, а значить і для конкурентних торгів.

Зазначимо, що в умовах тендеру вказано номінал талонів на дизпаливо – 10, 20, 30, 40 л. Крім того, постачальник повинен мати не менше 2-х АЗС на території міста Кропивницький на відстані не більше 8 км від адреси покупця. А КП “Електротранс” розташоване на просп. Університетський, 3.

До 6 жовтня постачальники мають час для подання своїх пропозицій, а після 3 жовтня буде призначено аукціон в системі ProZorro.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Через здорожчання дизпалива Електротранс замінив тендер на купівлю пального для нових автобусів

  1. С такой ценой на заправку какая будет стоимость проезда?

  2. С такой ценой на заправку какая будет стоимость проезда?
    Так как маршрутки заправляются за свои деньги Вам не выгодно?
    посмотрим на этот беспредел.

Коментарі заборонені.