Важливо

У Кропивницькому обговорення нового тарифу на розподіл газу переросло у гучну дискусію

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 27 вересня, у приміщенні ВАТ “Кіровоградгаз” у Кропивницькому розпочалися публічні обговорення проекту структури тарифу на послуги з розподілу природного газу на 2017 рік. Оскільки представники підприємства та громадськості розійшлися у твердженнях, обговорення переросло у гучну дискусію.

Про це повідомляє кореспондент Першої електронної.

За словами активістів, збори не мають під собою фундаменту, бо не зібрано відповідної кількості людей для прийняття такого рішення та інформацію достатнім чином не донесли до населення. Натомість представники “Кіровоградгазу” стверджують, що проект пройшов усі юридичні процедури і є причини для перерахунку тарифу тарифи і проведення зарплати працівників до середньої, з урахуванням обсягів витрат та інфляції.

Громадськість вимагає відмінити збори, дати можливість громадськості підготуватися, вивчити всі нюанси тарифу та знайти спільний компроміс.

Наразі обговорення триває. Детальніше читайте на Першій електронній згодом.

У червні цього року НКРЕКП прийняла Постанову №866, згідно з якою проекти рішень (які мають ознаки регуляторних актів) будуть виноситися на обговорення споживачів за місцем надання послуги. Тому ВАТ “Кіровоградгаз” завчасно опублікувало проект структури тарифу на розподіл та транспортування газу і запросило до обговорення кропивничан. (Структура тарифу на послуги розподілу природного газу ВАТ “Кіровоградгаз” на 2017 рік).

Нагадаємо, наприкінці березня цього року Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) встановила для населення і промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу. Проте у контактному центрі для абонентів “Кіровоградгаз” на той час не роз’яснювали, які рахунки за абонплату розподілу газу чекати кропивничанам та мешканцям Кіровоградщини.

А вже на початку квітня НКРЕКП призупинила рішення про запровадження тарифів на транспортування та розподіл природного газу – це зроблено для того, аби не підвищувати загальний рахунок для населення.

Наприкінці квітня ВАТ “Кіровоградгаз” заявляє, що внаслідок неврегульованості питання оплати за послуги з розподілу природного газу, стає неможливим виконання робіт з експлуатації та ремонту газорозподільної системи, ставить під загрозу виплату заробітної плати працівникам та може призвести до вимушеного припинення постачання газу споживачам. А ще підприємство переходить на 4-денний робочий тиждень.

Окрім того, у липні цього року НАК «Нафтогаз України», якій належить 51% акцій Кіровоградгазу, визнала роботу правління та наглядової ради підприємства незадовільною і змінила голову правління та голову наглядової ради товариства.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У Кропивницькому обговорення нового тарифу на розподіл газу переросло у гучну дискусію

  1. Все повышения тарифов на газ, воду, электроэнергию или квартплату должны производиться до начисления жителям города и области субсидии на отопительный период. То есть, с 1 апреля по 1 сентября.
    С 1 сентября мораторий на повышение тарифов до конца отопительного сезона.
    Иначе путаница будет страшная между начисленной субсидией вновь повышенными тарифами. Так уже бывало и Центргаз первым не соглашался на перерасчёт.
    Моя семья по этой причине только в конце минувшего отопительного сезона переплатила газовикам почти полтысячи гривен. Укладывайтесь все поставщики услуг с повышением тарифов до 1 сентября.
    До начисления Зимней субсидии.

Коментарі заборонені.