61-річній кропивничанці видалили гігантську пухлину, з якою вона жила понад третину свого життя

скріншот із відео

У Кропивницькому жінці видалили пухлину вагою понад 17 кілограм. Це гігантське новоутворення жінка носила два десятиліття. Пухлина тиснула на внутрішні органи і серце. Зрештою, 61-річна хвора не могла не те що ходити, а й навіть лежати, бо задихалася. На таке надскладне і ризиковане втручання зважилися лише в одній лікарні.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на “ТСН“.

Пані Людмила вперше підводиться після надскладного хірургічного втручання. В операційній вона залишила три десятки кілограмів зайвого – це загальна вага пухлини і тканини, що її оточувала. Центр тяжіння змістився і жінці доводиться вчитися ходити заново.

Два десятки років Людмила Терещенко фактично носила п’ятерню. Пухлина яєчника, вагою понад 17 кілограмів і діаметром 70 сантиметрів тиснула на усі внутрішні органи й блокувала роботу серця.

“Стільки років я ходила з цією своєю бідою і ніхто не брався мене оперувати. Тому що визначили, що у мене і серце, і інфаркт начебто був, такий стан і відмовлялися. І ось я потрапила до людини, який повернув мені друге життя”, – каже жінка.

Щоб врятувати їй життя лікарі зважилися на ризиковане втручання. Операція тривала близько двох годин. За операційним столом одночасно працювало четверо хірургів – надто великим було новоутворення.

Таку гігантську пухлину лікарі бачили вперше. Раніше вони видаляли різні новоутворення, але їхня вага рідко перевищувала 10 кілограмів.

“Операція в екстримальних умовах протікала. Вона ще в зв’язку з цією патологією не могла лягати на спину. Вона вже більше десяти років не спить на спині, тільки трошки на бочку. А нам треба було її укласти на операційний стіл. Щоб провести нормально. адекватно операцію – це певне положення у хворого повинно бути”, – розповідає хірург.

Після операції з видалення новоутворення на пацієнтку чекала ще одна – на серці. Але вже сьогодні з‘ясувалося, що разом із пухлиною жінка позбулася і серцевої вади. Тепер пані Людмила демонструє як вона навчилася ходити.

Це була найбільша її мрія – вільно рухатися. Жінка  не стримує сліз вдячності. Уже цього тижня колишню складну пацієнтку випишуть з лікарні іншою людиною: без пухлини, зайвої ваги і хвороби серця.


Нагадаємо, 4 квітня 2016 року, лікарі влаштували благодійний забіг у Києві, аби зібрати гроші для порятунку своєї пацієнтки Людмили Фіряренко із Кіровоградщини, яка потребувала пересадки серця. Тоді її життя злічувалося днями. Врятувати жінку могла тільки пересадка штучного серця.

Згодом, у жовтні того ж року, Людмила Філяренко стала другою пацієнткою в Україні, якій провели імплантацію механічного серця. Пристрій приєднується до серця недужого і забезпечує циркуляцію крові в організмі. Із механізмом замість серця можна прожити кілька років, свідчить світова практика. Тоді жінка поділилася з журналістами, як це жити з механічним імплантантом.

Нарешті 21 червня, у Мінську відбулася операція, у якій мешканці Людмилі Філяренко замінили механічне серце на донорське.  Донором для українки став 48-річний білорус, який помер від черепно-мозкової травми.

Дорога до життя: жительці Кіровоградщини замінили механічне серце на живе

Поширити:

Залишити коментар:

коментар