Важливо

Одного з фігурантів розкопок радіоактивного металу неподалік Кропивницького оштрафували на 1360 грн

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 5 вересня, адміністративна комісія міської ради Кропивницького оштрафувала одного з фігурантів розкопок радіоактивного металу в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”. Євген Жолобов отримав максимальну за санкцією статті суму штрафу – 1360 грн.

За словами начальника спецінспекції Андрія Максюти, спецінспектора, яка склала протокол та опитували свідків, Євген Жолобов керував розкопками металу. Вони стверджують, що він давав вказівки працівникам і привіз їм інстументи та воду.

Засідання адмінкомісії майже перетворилося судове. Євген Жолобов прийшов з адвокатом, як і власник екскаватора, яким копали радіоактивний метал, Ігор Тюрін .

Досвідчений захисник Ліана Левицька намагалася пояснити, що із фактів, описаних у адмінпротоколі не можна визначити, що Жолобов керував розкопками.

Під час засідання довелося навіть переглядати відео з місця події, яке було знято прес-службою міськради.

Після перегляду відео члени комісії ухвалили рішення про накладення на Євгена Жолобова штрафу у розмірі 1360 грн. Це максимальна санкція статті, яка передбачена за це порушення.

Адмінпротокол складений кропивницькою спецінспекцією на власника екскаватора Ігоря Тюріна, яким проводили незаконні земельні роботи в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище”, розглядатиме адмінкомісія селищної ради.

Нагадаємо, неподалік Кропивницького розкопали захоронення радіоактивного металобрухту.

Як виявилося, екскаватор, який правоохоронці затримали на місці, належить головному інженеру комунального підприємства “Універсал 2005” Ігорю Тюріну.

Питанням подальшої долі займаються на державному рівні. Частину з них хотіли вивезти у Чорнобильську зону.  Крім того, рівень радіації лише у певних точках перевищує норму. А державна інспекція ядерного регулювання України класифікувала подію 13 липня, як таку, що має всі ознаки радіаційної аварії.

15 серпня на засіданні адмінкомісії міської ради Кропивницького мали розглядати протокол спецінспекції щодо незаконних земельних робіт в глиняному кар’єрі “Веселівське родовище” неподалік Кропивницького.  Ігор Тюрін прийшов на комісію з адвокатом, який клопотав дати їм можливість ознайомитися з протоколом, який на нього склав спецінспектор. Оскільки вони мають на це повне право, згідно адмінкодексу, розгляд протоколу перенесли на наступне засідання комісії.

Дмитро Васильєв, Перша електронна газета
Поширити:

Залишити коментар:

коментар