Важливо

У Кропивницькому запрацює комісія, покликана вирішити проблеми мешканців гуртожитків

Сьогодні, 4 вересня, депутати міської ради Кропивницького затвердили в новій редакції Положення про комісію із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Про це повідомляє кореспондент Першої електронної.

Комісію утворюють з метою забезпечення конституційних прав на житло громадян, які мешкають у гуртожитках, надання пропозицій міськраді та її виконкому щодо забезпечення державної політики з формування та утримання житлового фонду гуртожитків, з формування міської програми фінансування, утримання та облаштування гуртожитків, переданих територіальній громаді міста Кропивницького.

Комісія утворюється з депутатів міськради, працівників виконавчих органів міськради, місцевої державної адміністрації, відповідних фахівців із залученням до їхньої роботи власників, а також мешканців гуртожитків.

Це рішення підтримали 36 депутатів.

За словами міського голови Андрія Райковича, комісія допоможе захистити права мешканців шести кропивницьких гуртожитків, які мають схожі проблеми.

Найвідоміший з них – гуртожиток за адресою просп. Університетський, 21.

Нагадаємо, за інформацією видання Перша електронна газета, історія стосунків ПП “Вагран” та мешканців кропивницького гуртожитку по просп. Університетському, 21 тягнеться з 2004 року. Тоді приватна фірма отримала право власності на будівлю, а через деякий час почала продавати квартири, у яких протягом 10-20 років мешкають люди. Обурені мешканці, які цілими сім’ями фактично мають опинитися на вулиці, влаштовували безліч акцій протесту, аби привернути увагу до цього кричущого, на їх думку, шахрайства. Люди впевнені, що ПП “Вагран” стало власником будинку незаконно. Маючи статус гуртожитку будівля знаходилась у власності міста, і люди мали шанс на приватизацію житлової площі, де вони мешкали протягом тривалого часу, а тепер їх фактично викидають на вулицю.

Із березня по червень 2016 року на площі Героїв Майдану перебував намет, який мешканці гуртожитку облаштували у знак протесту. Вони також неодноразово перекривали центральну вулицю Кропивницького і пікетували міськраду та управління силових структур. Наразі справа перейшла у русло судових розборок.

Мешканець гуртожитку по просп. Університетському, 21 Микола Вовкогон у Кіровському райсуді міста намагався скасувати свідоцтво про право власності на будівлю гуртожитку, яке ПП “Вагран” отримало у 2004 році. Оскільки міська рада своїм рішенням № 3956 від 24 лютого 2015 року скасувала пункт 1 рішення виконавчого комітету міської ради від 23 червня 2004 року № 899 «Про надання статусу будинку для малих сімей гуртожитку по просп.  Університетському, 21» та рішення виконавчого комітету міської ради від 14 жовтня 2004 року № 1546 «Про погашення та зміну правовстановлювального документа на цілу будівлю гуртожитку по просп. Університетському, 21», на підставі яких ПП “Вагран” було видано свідоцтво про право власності на цей будинок, позивачі сподівалися, що суд задовольнить їх позов. Адже виник правовий недолік – право власності на будівлю, яке отримало ПП “Вагран” наразі посилається на відмінені рішення міської влади.

Але 16 травня цього року суддя Павелко І. Л. винесла рішення, яким відмовила позивачу у задоволенні його позову.

25 липня, в Апеляційному суді закон став на бік мешканців гуртожитку – вдалося скасувати рішення першої інстанції та свідоцтво на право власності ПП “Вагран”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар