246 кропивничан отримали дозвіл на встановлення “автономок”

Ілюстрація

Учора, 19 липня, у міській раді Кропивницького під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна відбулось друге засідання комісії із влаштування індивідуального опалення у багатоквартирних житлових будинках. Під час засідання члени комісії погодили надання дозволів на встановлення індивідуального опалення 246 заявникам.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на сайт міськради.

За словами голови комісії, у місті склалась ситуація, коли система теплопостачання розбалансована більше, ніж на 60%. Всебічно вивчивши це питання, фахівці головного управління ЖКГ дійшли висновку, що збалансувати систему можна шляхом переведення на індивідуальне опалення останніх квартир із централізованим теплопостачанням, що залишились на стояку або загалом у будинку. В обласному центрі нараховується 72 таких будинки, в яких наразі працівники ВАТ “Кіровоградгаз” вивчають технічний стан мережі газопостачання щодо можливості встановлення автономного опалення мешканцям, які подали заяви на розгляд комісії.

“Минулого тижня міський голова підписав меморандум із НАК “Нафтогаз України” про співпрацю щодо зменшення споживання енергії та використання природного газу у житловому секторі, – повідомив Олександр Мосін. – Відповідно до меморандуму, управління економіки разом із головним управлінням ЖКГ мають розробити програму компенсації. Згідно неї за обладнання і виконання робіт по встановленню автономного опалення у будинках, мешканці яких вирішили повністю відмовитись від централізованого теплопостачання, 50% коштів планується компенсовувати із міського бюджету і 35% – кошти інвестиційних компаній та НАК “Нафтогаз України”.

Під час засідання члени комісії погодили надання дозволів на встановлення індивідуального опалення 246 заявникам. Також комісія прийняла рішення поновити вимогу про надання інформації щодо погашення заборгованості за комунальні послуги власником квартири.

Наприкінці засідання керівник управління ЖКГ Віктор Кухаренко звернув увагу присутніх на те, що в обласному центрі з’явились випадки, коли проміжну відповідь від комісії про розгляд заяви на відключення від централізованого теплопостачання, громадяни сприймають за принцип мовчазної згоди і без дозвільного документа від’єднуються від тепломереж. Але згідно чинного законодавства такий принцип може бути застосовано виключно до суб’єктів господарювання, а встановлення індивідуального опалення без дозвільного документа вважатиметься самовільним.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар