Очільник військкомату на Харківщині зустрів кропивницького Героя АТО словами “Развєлось гєроєв…”

Вадим Довгорук / фото із соцмережі Фейсбук

Військовий комісар міста Красноград Харківської області підполковник Віктор Кужель зневажливо висловлювався у бік кропивницького Героя АТО, спецпризначенця 3-го полку Вадима Довгорука, який у 2015 році втратив руку та обидві ноги під Дебальцевим.

“Развелось героев!!! Забирай своего героя и идите домой, покиньте помещение”, – заявив він своєму заступнику, до якого і прийшов Вадим Довгорук.

Про це Вадим Довгорук написав у своєму Фейсбуці.

Крім того, очільник Красноградського ОМВК погрожував позбавити премії побратима Вадима.

“Як така людина може бути військовим комісаром?”, – обурився Вадим Довгорук.

Вадим Довгорук – кропивничанин, військовий 3-го окремого полку спецпризначення. Втратив руку та обидві ноги під Дебальцевим. Згідно з Указом Президента України нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. Також удостоєний недержавної нагороди орден “Народний Герой України”.

Своє перше кульове поранення у груди 24-річний боєць отримав, захищаючи легендарний аеропорт у вересні 2014 року. Вадима вилікували і він міг би спокійно залишитися вдома і всі б вважали його героєм і без жодних інших подвигів. Але щойно боєць вийшов із лікарні, він одразу ж повернувся у зону АТО, бо вважав, що не виконав до кінця свою місію – звільнення України від найманців і сепаратистів. Під час боїв під Дебальцевим у лютому минулого року колона з пораненими, яку прикривав Довгорук з товаришами, потрапила у засідку. В БТР, де сидів Вадим, потрапило два снаряди, один із них відірвав йому руку по лікоть. Проте, він зміг утекти, і, стікаючи кров’ю, переховувався від ворогів у відкритому полі, сподіваючись, що його знайдуть першими свої, а не чужі. Там у полі на морозі він провів майже чотири доби. Коли на нього  врешті-решт наткнувся патруль сепаратистів, боєць уже був ледве живий і обидві ноги його були відморожені. Його доставили в одну з Луганських лікарень, де надали першу медичну допомогу. На щастя Вадима, саме тоді українському керівництву вдалося домовитися із сепаратистами про обмін полоненими, і вже наступного дня ледве живого Довгорука передали своїм. Бійця відвезли спочатку в дніпропетровський, а через три дні вже в київський госпіталь – на ампутацію.

Історія подвигу кіровоградського кіборга Вадима Довгорука (ФОТО)

Герої, які не втратили силу духу, презентували у Кропивницькому виставку проекту “Переможці”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар