Важливо

Підозрюваний у вбивствах та розбійних нападах “олександрійський маньяк” скаржиться на тарганів у камері

фото: Моя Олександрія

В Олександрії суд продовжує розглядати справу уродженця Волинської області Володимира Никитюка, якого підозрюють у вчиненні двох вбивств та замаху на вбивство, поєднаних із розбійними нападами. У народі підозрюваного називають “олександрійським маняком”. На суді він вчергове заявив про тортури, які до нього нібито застосовували слідчі та  поскаржився на неналежне утримання у Кропивницькому СІЗО.

Також, учора, 23 травня, під час судового засідання, Володимир Никитюк заявив відвід прокурору Миколі Вдовиченко, пише Моя Олександрія.

На минулому засіданні Никитюку зачитали обвинувальний акт, а учора повинні були почати судовий розгляд. На початку засідання підсудний заявив про відвід прокурора.

Як і на попередніх засіданнях, Никитюк стверджує, що його численні скарги на свавілля поліції, знущання і фальсифікацію справи, в тому числі спрямовані до прокуратури, залишаються без розгляду.

Обвинувачений продовжує наполягати, що давав зізнання під тортурами, що до нього застосовували електричний струм і “дибу”. На думку Никитюка, яку він вже озвучував, вбивства скоїли невідомі “чорні трансплантологи”. А слідство йде неправильним шляхом.

“Знайшли цапа-відбувайла, на якого хочуть скинути злочин, а не знайти злочинців. І, напевно, до цих пір нічого не роблять”, – сказав він про слідство.

Також Никитюк поскаржився суду на умови в Кропивницького СІЗО, де він утримується зараз. За словами обвинуваченого, він не отримує пенсію як інвалід другої групи, тому що у нього відібрали пенсійне посвідчення. Його без жодних підстав не виводять на прогулянку, конвоїр облив водою, в камері таргани та інші комахи. На ці та інші скарги прокуратура теж не реагує.

Прокурор зазначив, що бачить підсудного вдруге, і вдруге Никитюк намагається дати йому відвід (попередній відвід суд відхилив 4 травня; в той день Вдовиченко вперше представляв сторону обвинувачення після звільнення колишнього прокурора у справі). Прокурор сказав, що вважає чергову спробу Никитюка дати йому відвід – зловживанням з метою затягнути процес.

Суд відхилив клопотання Никитюка про відвід і теж зазначив, що спроба схожа на зловживання з метою затягування. Разом з тим, суддя Галина Коліуш нагадала, що раніше суд звертався до обласного прокурора з проханням організувати прокурорську перевірку Олександрійського відділу поліції і обласного управління поліції за підозрою в побитті Никитюка в період досудового розслідування, застосування до нього тортур, позбавлення особистих речей.

Коліуш сказала, що суд досі не отримав з прокуратури результатів цієї перевірки і пообіцяла скласти запит до обласного прокурора, щоб останній надав суду результати перевірки.

Після цього суд продовжив роботу. У Никитюка зібрали анкетні дані, ознайомили з суттю звинувачень і запитали, чи вважає він себе винним і чи готовий надалі давати свідчення. Никитюк відповів, що вину не визнає і готовий давати свідчення.

Далі суд погодив порядок вивчення матеріалів справи. На думку прокурора, адвоката, підсудного і потерпілих, домовилися побудувати розгляд матеріалів в такому порядку: письмові матеріали, опитування потерпілих, речові докази, опитування свідків, покази підсудного.

Наступне засідання призначили на 13.00 15 червня.

Нагадаємо, судимого за вбивства 46-річного уродженця Волині, який достроково звільнився з місць несвободи за «законом Савченко», було затримано співробітниками поліції у серпні 2016 року за підозрою у грабежі. В ході слідчих дій було встановлено його причетність до вбивств 21-річної Дарини Озарко, вбивства 13-річного Станіслава Бойко та грабежів із замахом на вбивство. У закинутому будинку, де він жив після дострокового звільнення за законом Савченко, слідчі знайшли речі вбитих і календар з позначками напроти дат вбивств.

Читайте також:

Прокуратура Кіровоградщини зібрала залізні докази на вбивцю 13-річного підлітка та 21-річної дівчини

У Кропивницькому за “законом Савченко” звільнили маньяка, який убив трьох дітей

Поширити:

Залишити коментар:

коментар