Важливо

У Кропивницький придбали “розумні табло” кам’янської фірми, посадовці якої підозрюються у привласненні бюджетних коштів

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Кропивницьке комунальне підприємство “Електротранс” придбало два електронні інформаційні табло, які транслюють графік руху тролейбусів. “Розумні табло” придбали у ТОВ “Диспетчер сіті” з м. Кам’янське, посадовців якого підозрюють у привласненні бюджетних коштів у своєму місті.

Про факт закупівлі цих двох інформаційних покажчиків учора, 26 квітня, під час доповіді на депутатському дні у міськраді розповів начальник управління транспорту Олександр Вергун.

фото: kr-rada.gov.ua

За його словами, кожне табло коштувало 30 тис. грн. Також із ТОВ “Диспетчер сіті” уклали договір про обслуговування цих покажчиків. Місту це коштуватиме 300 грн на місяць. Олександр Вергун розповів, що аукціонів на сайті електронних закупівель “ProZorro” не проводили, оскільки сума закупівлі є меншою від встановленого порогу. Проте, обов’язковий звіт про закупівлю на “ProZorro” ще не виклали.

Ці два “розумні табло”встановили у Кропивницькому біля зупинки “готель Київ” та навпроти “Головпоштамту” 10 березня. Як тоді повідомила Першій електронній заступниця начальника Головного управління ЖКГ Юлія Яндович, покажчики були встановлені у тестовому режимі у рамках пілотного проекту міської влади “Місто можливостей”.

Зазначимо, що у Кам’янському поліція підозрює службових осіб ТОВ «Диспетчер Сіті» у привласненні бюджетних коштів під час виконання робіт з монтажу систем відеоспостереження та серверного обладнання. Про це свідчить ухвала Заводського районного суду м. Кам’янське від 15 лютого, повідомляє сайт Наші гроші.

За даними слідства, у 2016 році департамент житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради замовив ТОВ «Диспетчер Сіті» закупівлю систем відеоспостереження та серверного обладнання, тому числі 100 вуличних IP відеокамер, за 1,82 млн грн.

Переможець тендеру залучив в якості субпідрядника ТОВ «Атлас ТВКОМ», яке на торгах було єдиним конкурентом «Диспетчер Сіті». У кінці 2016 року обладнання було поставлено і «Диспетчер Сіті» отримав кошти в повному обсязі.

Втім, як встановило слідство, станом на січень 2017 року камери змонтовані не всі. При цьому, характеристики вуличних IP відеокамер не відповідають вимогам, що вказані в технічному завданні конкурсних торгів. Зокрема параметр інфрачервоного підсвічування повинен бути не менше, ніж 40 метрів, а на встановлених відеокамерах цей параметр становить 25 метрів, що суттєво впливає на якість зображення за умов поганого освітлення та у нічний час.

Слідчі вважають, що подібне недотримання технічних вимог не зможе забезпечити виконання мети програми «Безпечне місто», оскільки якість зображення в темний період доби буде незадовільною.

Суд надав слідчим СВ Кам’янського ВП ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області, які розслідують кримінальне провадження № 12017040160000038 від 05.01.2017, доступ до документів «Диспетчер Сіті» та «Атлас ТВКОМ», які знаходяться в приміщенні Кам’янської податкової інспекції облДФС.

Крім того, навіть у самому Кам’янському у ТОВ “Диспетчер Сіті” не все йшло гладко зі встановленням так званих “розумних табло”. Зокрема, як пише Центр медіарозслідувань “Прозоро”, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель зобов’язала комунальне підприємство “ТРАМВАЙ” Дніпродзержинського міського виконавчого комітету Дніпропетровської області відмінити оголошену 2 березня 2016 року процедуру закупівлі 13 програмно-технічних комплексів “Розумна зупинка” та 4 програмно-технічних комплексів “Інтерактивна розумна зупинка”, де перможцем виявилося ТОВ “Диспетчер Сіті”.

Колегія встановила, що учасника торгів з найменшою пропозицією – ТОВ “Беніш Джі Пі еС Україна”, що пропонувала на 38 тисяч гривень меншу ціну, було виключено через наявність в обладнані вбудованих ТСТ/ІР камер, які не вимагалися в тендерній документації. Крім того, у допущених замовниками до торгів ФОП та ТОВ “Диспетчер Сіті” був відсутній цілий ряд документів.

ТОВ «Диспетчер Сіті» зі статутним фондом 600 грн. зареєстроване у кінці 2014 року, його засновники Катерина Гашко та Роман Велітовський. Останній очолює фірму, крім того він є співзасновником ТОВ «Телематика-Дніпро» та ГО «Патріотично-благодійна організація «Сокіл».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до У Кропивницький придбали “розумні табло” кам’янської фірми, посадовці якої підозрюються у привласненні бюджетних коштів

  1. Млжно зделать вывод: Вергун с Луценком “отмыли” 6000 гривен однозначно

  2. ” Не дай , боже, в багатого
    1 пить попросити.

    Т.Г. Шевченко

Коментарі заборонені.