Важливо

Головний медик області: про “вибивання” благодійних внесків та особистий конфлікт у “Центрі екстреної допомоги”

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко вважає, що заяви представниці ГО «Українська правозахисна агенція» Наталії Пашиної, щодо тиску на лікарів одного з медичних закладів міста та примусу «вибивати» у пацієнтів благодійні внески є наслідком особистого конфлікту. Чоловік активістки ГО раніше працював медиком цього закладу і був звільнений. Мова йде про територіальне медичне об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області»

Про це Олег Рибальченко розповів сьогодні, 21 квітня, під час прес-конференції в ОДА.

“Це відомий вам особистий конфлікт. І фігурують там одні й ті ж люди: дві особи. Я знаю про цю ситуацію. У нас є від них (від ГО «Українська правозахисна агенція», – ред.) запит і вони сформували свою заяву на підставі нашої відповіді. У нас був запит від Пашиної, яка є членом громадської організації і дружиною звільненого нашого співробітника. Це родина, яка ображена діями головного лікаря. Вони звернулися до нас із питанням: яким чином використовуються благодійні внески. Ми дали їм вичерпний звіт з приводу зібраних коштів і повідомили, що звіт про використання коштів за законом має надати головний лікар. І так і буде, протягом місяця, у відповідь на звернення будь-кого, в тому числі і громадської організації. І вона може потім сказати (підтвердити чи спростувати), за яким цільовим направленням вони були зароблені.
Але, отримавши наш звіт (мною підписаний) виникла отака публікація, резонансна подія: було повідомлено, що кошти є, а куди вони витрачені – незрозуміло”, – заявив директор департаменту охорони здоров’я.

Щодо звинувачень у тому, що старші за посадою лікарі нібито вимагають від працівників територіального медичного об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» у кінці робочої зміни здавати фіксовану суму внесків пацієнтів, Олег Рибальченко зазначив, що ці питання мають розслідувати правоохоронні органи:

“Питання підтвердження здирництва, вимагання якихось коштів – це питання правоохоронних органів. Це не питання ГО, вас і нас. Якщо є людина, на яку здійснюють тиск, вона має звернутися у правоохоронні органи і уже вони повинні здійснити дії. Ми в цьому плані жорстокі і чіткі. Якщо є факт – є відповідна дія правоохоронних органів. Це кримінал, якщо це відбулося. Є прямі чіткі законні дії. Якщо щось вимагають, якісь хабарі, якісь непрозорі рухи коштів, здирництво, тиск і все інше – це кримінальна відповідальність посадових осіб, які це зробили. Якщо є така людина, яка вважає, що на неї було здійснено тиск, я навіть можу повідомити і за руку відвести, якщо ви знайдете таку людину”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Головний медик області: про “вибивання” благодійних внесків та особистий конфлікт у “Центрі екстреної допомоги”

  1. Звісно є така людина, Олег Миколайович, і вона вже звернулась до правоохоронних органів, і їй вказувати дорогу не потрібно. А ще ми маємо намір поговороти про методи нарахування і “ненарахування” заробітної плати в даному закладі. І в Нас є висновки контролюючих органів, які уповноважені це перевіряти. Цікаво, як Ви тоді будите відбріхуватись.

  2. Звісно е люди! Рук нехватить! Але це його робота – відбріхуватись! Як же по іншому! Вони чудово все розуміють, й повністтю в курсі справ! Але признатись, означатиме визнати свою провину, а це нетак просто зробити! Вони ж втратять роботу гроші, свое “чесне” ім`я, довіру! Такого ніколи небуде! Рука руку мие! От і маемо тепер залізобетонну стінку малих та середніх дуже чесних та відданих народу України чиновників!!

Коментарі заборонені.