Де у Кропивницькому отримати безкоштовні ліки

© korysniporady.com.ua

Отримати рецепти на лікарські засоби, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», у Кропивницькому з 1 квітня можна буде у Центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 і №2 та Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини на селищі Гірничому.

Як повідомляє управління охорони здоров’я Кіровоградської міськради, наразі вказані лікувальні заклади очікують коштів, що передбачені для Кропивницького цільовою субвенцією з держбюджету на реімбурсацію ліків. Орієнтовно вона становитиме 3 млн грн.

Придбати лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню державою, можна буде придбати у восьми аптечних мережах, у підпорядкуванні яких знаходиться 40 аптек у різних мікрорайонах Кропивницького. Увесь перелік аптечних закладів, що беруть участь у Програмі на відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму в 2017 році, можна переглянути нижче.

Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?

Пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки» і свого лікаря. Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків). З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки”. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять виписану речовину ліків. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМ3, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 – визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМ3 пацієнту доведеться доплатити – фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМ3.

Якщо ТМ1 не підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін (3,33 грн за дозу у порівнянні з 0,73 грн за дозу у 5 референтних країнах), вартість цих ліків держава не відшкодовує.

ВАЖЛИВО! Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо. На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт.

Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки?

  1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Нагадаємо, у Кропивницькому розпочалася та проводиться робота з реалізації урядової програми “Доступні ліки”, що стартує в Україні з 1 квітня. Програмою передбачена для пацієнтів можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет 2 типу.

Які ліки кропивничани можуть безкоштовно отримати в аптеках

Із понеділка в аптеках Кіровоградщини можна буде взяти безкоштовні ліки

Поширити:

Залишити коментар:

коментар