Важливо

У Кропивницькому домовилися застосовувати досвід спеціалістів і знання громадських активістів при обрізанні дерев

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Комунальники Кропивницького разом із громадськими активістами міста домовилися про співпрацю під час обрізання дерев на території обласного центру.

Учора, 17 березня, на вулиці Шатила влада і громада обговорювали перспективи омолодження зелених насаджень у цьому мікрорайоні, пишуть на сайті міськради. До розмови під’єдналися і мешканці місцевих житлових будинків.

Люди висловили незадоволення видом дерев вздовж вулиця, обрізку яких вже виконали спеціалісти КП “Благоустрій”. На їх думку, дерева з надто коротко обрізаними гілками довго не проживуть.

“У цій частині вулиці проводилися роботи із відновлення зовнішнього освітлення, тож така обрізка дерев диктувалася необхідністю, – відзначила заступник начальник головного управління ЖКГ Юлія Яндович. – Крім того, зелені насадження по Шатила були висаджені одночасно – 45 років тому. Це критичний вік для дерев, для того, щоб продовжити їм життя, необхідно виконувати омолоджувальну обрізку, інакше є загроза, що якась гілка просто впаде на голову перехожим”.

Роботи по догляду за деревами мають бути системними, переконана Юлія Яндович, тобто за складеним графіком бригада спеціалістів прибуває на визначену вулицю і виконує увесь комплекс робіт для усіх дерев у цьому місці. Працювати точково, по окремих деревах на території всього міста у підприємства не буде ні фізичних, ні фінансових можливостей.

Громадські активісти Надія Паливода та Євген Ткачук, професійний дендролог, не заперечують, що за деревами слідкувати необхідно і обрізку виконувати варто. Але робити це потрібно так, щоб не нашкодити дереву.

Щоб досягти якнайкращого результату, домовилися сумістити як досвід спеціалістів “Благоустрою”, так і знання громадських активістів. Вже у вівторок наступного тижня дерева на решті частини вулиці Шатила обрізатимуть у присутності активістів і таким чином визначать своєрідний стандарт, якого дотримуватимуться по всьому місту. Поки що вирішили не робити стратегічне омолоджувальне обрізання, а обійтися санітарним, коли видаляються лише сухі гілки. Крім того, комунальники ненабагато піднімуть крону дерев, щоб прибрати гілля, що заважає руху автомобілів і пішоходів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар