Важливо

Пам’яті Героїв Крут: кропивницькі активісти ініціювали встановлення пам’ятника на честь родини видатного земляка

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 29 січня, під час акції до Дня Героїв Крут у сквері навпроти СБУ у Кропивницькому активісти встановили металеву табличку на знак того, що там буде встановлено пам’ятник на честь видатної родини Шульгиних. Кропивничани подали ініціативу щодо встановлення 

Акція розпочалася біля пам’ятника Володимиру Винниченку зібралося близько півсотні активістів.

“Я хочу зупинитися на постаті нашого земляка Володі Шульгина, який був учасником бою  під Крутами (був одним із командирів) і який загинув у цьому бою. Він народився у дійсно видатній родині. Ви знаєте, що вулиця названа на честь не просто Володі Шульгина, а – родини. Батько Яків Шульгин був жителем Києва. Його мати (Володимира – ред.) була із полтавської родини, яка мала спільні родинні зв’язки із родом Полуботків. Батько за свою популяризацію України був засланий російською владою у Сибір. І провів там 4 роки. Після заслання він був направлений сюди,  в наше місто, і працював тут у банку. Перевіз, звісно, і свою родину (на той момент у нього було вже двоє дітей) і тут народилося ще двоє, зокрема, Володя. – розповіла під час виступу громадська діячка Ольга Кирилюк, – Мати виховувала дітей дійсно українцями. Певний час проживши тут, вони повернулися в Київ. І вже там, у січні 1918-го року, Володя Шульгин був одним із організаторів студентського куреня”.

фото (5)

Володимир Шульгин поліг у бою під Крутами. Кропивничани зібралися сьогодні, 29 січня, у день вшанування героїв тієї битви, аби встановити металеву табличку “Тут буде встановлено пам’ятник на честь родини Шульгиних”. Від пам’ятника Володимиру Винниченку активісти рушили колоною до ймовірного місця проживання родини Шульгини у Кропивницькому по вул. Шульгиних. Встановлену табличку освятив отець УПЦ КП Іван.

Як розповів Першій електронній один із організаторів акції Дмитро Сінченко, активісти планують подати звернення до міськради:

“Ми плануємо подати офіційного листа до топонімічної комісії від організацій, які тут зібралися, і які ще приєднаються до нас. Далі буде розгляд. Згодом має бути сформована архітектурна комісія, яка буде розглядати варіанти цього пам’ятника. Напевне, буде проведено конкурс. І, сподівамося, що пам’ятник таки буде встановлено”, – зазначив Дмитро Сінченко.

За словами ще одного організатора, громадського діяча Ігора Козуба, до реалізації ідеї встановлення цього пам’ятника повинна долучитися громадськість:

“Такі речі треба робити за широкої підтримки громадськості. Родина Шульгиних – це видатна родина. Вона велику справу зробила для розбудови нашої держави і, власне, нашого міста”, – каже Ігор Козуб.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар