Важливо

Усіх засуджених більшовиками отаманів Холодного Яру реабілітовано

Про це повідомив генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook – пише “Українська правда”.

“За поданням Київського обл прокурора суд реабілітував останніх із засуджених радянською владою до розстрілу отаманів Холодного Яру – І. Грисюка-Гайового, М. Куценка, Г. Олійника, І. Мельниченка, П. Олійника, М. Забудського, П. Троценка, П. Савенка, К. Ніколаєнка, Г. Галущенка”, – написав він.

“Суд встановив, що обвинувачення, яке сформульоване у вироку трибуналу, вказує на те, що холодноярці засуджені за боротьбу, в тому числі і збройну, проти радянської влади, за прагнення створення незалежної Української держави, за участь у збройних загонах Української народної республіки та інші дії, які стверджують їх участь у боротьбі за незалежність України”, – зазначив Луценко.

Читайте також: Апеляційний суд реабілітував отаманів Холодного Яру та Чорного лісу

Він підкреслив, що всі отамани Холодного Яру реабілітовані.

Справа № 1136/1923 розглядалася в суді за позовом прокуратури (до генерального прокурора надійшло звернення громадян з приводу реабілітації Холодноярських повстанців), сторона прокуратури висловлювала свою позицію в тому ключі, що це були герої України, а не злочинці, і суд має відновити історичну справедливість.

Отаманів Холодного Яру вперше могли реабілітувати ще у 1994 році, однак прокуратура Київської області відмовилася переглядати справу.

Нагадаємо,

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

4 коментаря до Усіх засуджених більшовиками отаманів Холодного Яру реабілітовано

  1. На жаль, Генеральний прокурор України Юрій Луценко слабо володіє інформацією про те, що отамани були реабілітовані не до його дня народження 14 грудня, а ще 18 жовтня 2016 року. Знову його підвела зайва балакучість. Можна ознайомитися тут – http://espreso.tv/news/2016/10/18/sud_reabilituvav_otamaniv_kholodnogo_yaru

  2. Быть осужденным большевиками не значит быть героем.Шла гражданская война и акты насилия происходили от обеих сторон.

  3. Олександре, так під час Другої світової теж були акти насілія с обеїх сторон. То що, рівнозначні ті, що прийшли загарбувати і ті, що боронили рідне, своє? Сьогодні так само.

  4. То,что происходило в Украине вначале ХХ столетия -ГРАЖДАНСКАЯ ВОЙНА,то есть борьба за власть различных классов,социальных групп населения ОДНОЙ страны(интервенция лишь дополнительный компонент).Это означает,что гражданская война это война украинцев против украинцев,то есть Братоубийственная. Вторая Мировая-империалистическая,захватническая. Ее составная-Великая Отечественная-ЗАЩИТА собственного Отечества.

Коментарі заборонені.