Пам’ятник на честь Героїв Майдану має бути розміщений на центральній площі міста – кропивницькі активісти Євромайдану

У Кропивницькому активісти Євромайдану оприлюднили публічне звернення до очільника облдержадміністрації Сергія Кузьменка та міського голови Кропивницького Андрія Райковича.

У зверненні, яке у соцмережі Фейсбук оприлюднила поетеса і євромайданівка Олена Горобецьактивісти наполягають на оголошенні відкритого конкурсу по реконструкції площі та пам’ятного знаку, і закликають не чіпати існуючий постамент до того, як буде розроблена і затверджена загальна концепція реконструкції площі, встановлення пам’ятного знаку та затвердження кошторису на проведення робіт.

На думку євромайданівців, пам’ятний знак Героям Майдану має бути споруджений саме на площі Героїв Майдану, де відбувалися події Революції у нашому місті.

Повний текст звернення активістів:

Голові Кіровоградської ОДА
Кузьменку С.А.

Кіровоградському міському голові
Райковичу А.П.

Зверенння!

Від початку подій Революції Гідності наше суспільство знаходиться на шляху оновлення та втілення в життя ідей, за які вийшли на площі усіх міст мільйони українців. Уже протягом трьох років українські воїни та волонтери кров’ю стверджують здобуті на Майдані завоювання. Проте боротьба триває і на мирній території, а ідеї Революції Гідності є не лише її символами, а й орієнтирами оновлення пострадянського суспільства.
Усвідомлюючи важливість історичного моменту кінця 2013 – початку 2014 років, потребу увіковічення в історичних архітектурних пам’ятках подій становлення незалежної України, збереження в пам’яті народу готовності українців відстояти свою гідність, вносимо пропозиції для врахування при реконструкції площі Героїв Майдану:

1. Демонтаж тимчасово існуючого постаменту на площі Героїв Майдану можливий лише за умови розроблення і затвердження загальної концепції реконструкції площі, встановлення пам’ятного знаку та затвердження кошторису на проведення робіт

2. Пам’ятний знак на честь Героїв Революції Гідності обов’язково має бути розміщений на центральній площі міста, де власне і відбувалися події Революції

3. Наполягаємо на оголошенні відкритого конкурсу по реконструкції площі та пам’ятного знаку.

4. При формуванні конкурсної комісії Рада Майдану готова делегувати своїх представників. До конкурсної комісії не повинні входити скомпроментовані особистості, задіяні в Партії регіонів, Опоблоці, Антимайдані, Компартії.

Підпис: активісти Кіровоградського майдану

Читайте також: Поки весь світ увіковічнює Героїв Небесної сотні, у Кропивницькому намагаються сховати пам’ятник від людських очей

Нагадаємо, заступниця міського голови Кропивницького Наталя Дзюба на нараді з активістами Євромайдану озвучила думку, що пам’ятник Героям Революції гідності варто спорудити на Фортечних Валах. Цю ідею активісти сприйняли різко негативно.

Читайте також: “Посадовцям, значна частина яких “світилася” на Антимайдані, вигідно прибрати будь-яку згадку про Євромайдан” – кропивницький активіст і журналіст

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Пам’ятник на честь Героїв Майдану має бути розміщений на центральній площі міста – кропивницькі активісти Євромайдану

  1. Найкращим пам’ятником було би те, коли при владі не залишилося вже жодного яничара, як нині ті, що ховаються ларінгітами в їх опоблоці. А пам’ятник гідності нашого народу повинен стояти на безпосередньому місті подій. Стояв же там скільки десятиріч той Кіров, який не мав жодного зв’язку з нашим містом. Тепер виборене право на наші українські відзнаки, як українському, а не проімперському місту в центрі України, як і попередження тій владі, яка шукає приводи, щоб перед її очима не було нагадування, до чого призводять її нехтування інтересами народу. І саме там, де і відбувалися ці події, і саме на площі.

Коментарі заборонені.