Громада з Кіровоградщини прийняла стратегію розвитку

Гурівська громада прийняла стратегію розвитку, над якою працювали майже рік. Визначили дві стратегічних цілі – розвиток економіки та підприємництва і підвищення якості життя.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією громади.

“На 2022-2024 роки громада визначила 34 проєкти, реалізація яких планується за кошти місцевого бюджету та коштів не заборонених чинним законодавством. Серед них значна частка припадає на освітню сферу, адже наші сім шкіл та сім садочків тривалий час мали дуже незначні ресурси, яких не вистачило б на ремонт або модернізацію”, – розповіла начальник відділу розвитку територій Гурівської громади Лариса Свірса.

Планується відремонтувати покрівлі шкіл у селах Гурівка та Бокове, встановити харчоблок в опорній школі села Бокове – орієнтовна вартість проєктів близько 22 млн гривень. Хочуть збудувати ще два спортивних майданчики зі штучним покриттям для гри у міні-футбол – один у 2022 році, другий – у 2023.

“У нашій громаді створений Центр первинної медико-санітарної допомоги. Там працюватиме два сімейних лікаря та педіатр. У 2021 році громада придбала медичне обладнання згідно переліку, як одне із складових для отримання ліцензії.

Серед проєктів, спрямованих на покращення медичної сфери, у стратегії розвитку передбачений ремонт амбулаторій та водозабезпечення даних приміщень”, – зазначила Лариса Свірса.

Під час проведення аналізу сильних та слабких сторін, стало зрозуміло, що громада може успішно розвивати туризм та індустрію гостинності. Для цього на території наявні всі природні умови, але треба попрацювати в напрямку розвитку туристичної інфраструктури.

Тож на першому етапі Гурівська громада реалізує проєкт реконструкції ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуби в Гурівському лісництві», облаштують та розроблять нові туристичні маршрути, а також планують популяризувати туристичний напрямок в громаді, як для місцевих туристів, так і для закордонних.

Впродовж наступних трьох років працюватимуть над створенням туристичного маршруту «Веселі Боковеньки».

Не обійшли увагою благоустрій та екологічну сферу. Тому у 2022 році запланували створити комунальне підприємство «Добробут», для організації роботи даного підприємства планується виділити кошти з місцевого бюджету.

Поки працювали над стратегією розвитку, виграли грант від Британського посольства на реалізацію проєкту по виготовленню контейнерів для сортування сміття. У школах громади будуть встановлені контейнери для сортування відходів.

Послідовно в стратегії врахували всі важливі для життєдіяльності громади та її становлення напрямки.

Нагадаємо, що у 2021 році у Кіровоградській області експертну підтримку в розробці стратегії отримали Аджамська та Гурівська громади, а в 2022 році за підтримки експертів «U-LEAD з Європою» стратегії будуть розробляти Добровеличківська, Новгородківська, Піщанобрідська, Пантаївська та Гайворонська територіальні громади.

Читайте такожМісце Кропивницького у рейтингу фінансової спроможності громад України

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар