В Україні новий алгоритм реєстрації транспортних засобів

@ Фото регіонального центру МВС

Від 14 грудня в Україні змінився алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Ці зміни регулюють дві постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією СЦ УМВС в Кіровоградській області.

Тепер для низки реєстраційних дій, для яких експертне дослідження є обов’язковим, спочатку варто звернутись до Експертної служби МВС, отримати висновок, а потім звертатись до будь-якого зручного сервісного центру МВС. Висновок буде чинним 10 днів.

Для зручності отримання послуг Головний сервісний центр МВС та Експертна служба МВС запровадили зміни до єдиної системи запису на отримання послуг з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Система є інтегрованою. Талон попереднього запису можна отримати як онлайн через сайти обох відокремлених підрозділів МВС, так і в терміналах безпосередньо в приміщенні сервісного центру МВС.

Для проведення експертного дослідження можна звернутися до Експертної служби МВС або інших державних спеціалізованих установ, що провадять судово-експертну діяльність, працівники яких мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за відповідними експертними спеціальностями. У нашому арсеналі 420 кваліфікованих експертів які надають послуги у 145 сервісних центрах МВС та 24 Науково-дослідних експертно-криміналістичних центрах МВС. Для того щоб громадяни могли обрати локацію чи майданчик, їм слід зайти на сайт Експертної служби МВС».

Експертний висновок є обов’язковим при таких реєстраційних діях:

 • перереєстрація з одного власника на іншого;
 • реєстрація вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу;
 • відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року;
 • перереєстрація після успадкування транспортного засобу, якщо його свідоцтво попередньому власнику було видане до 1 вересня 2019 року.

Чому саме 1 вересня 2019 року?

Саме від цієї дати Експертна служба МВС почала долучати до бази даних про кожен оглянутий або досліджений транспортний засіб фотографії цього транспортного засобу. Відтепер результати експертного дослідження разом з фотоілюстраціями вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів і зберігатимуться в ньому весь цикл «життя» транспортного засобу.

Експертне дослідження НЕ проводиться:

 • реєстрація нового ТЗ (автосалон);
 • зміна анкетних даних власника у свідоцтві про реєстрацію ТЗ (і фізичні особи і юридичні особи);
 • зняття з обліку ТЗ / вибракування ТЗ;
 • перереєстрація ТЗ після встановлення ГБО;
 • перереєстрація ТЗ через заміну / втрату номерного знаку або закріплення індивідуального номерного знаку;
 • відновлення свідоцтва про реєстрацію ТЗ зареєстрованих після 1 вересня 2019;
 • отримання / повернення реєстраційних документів для виїзду за кордон;
 • отримання / повернення тимчасового реєстраційного талона;
 • перереєстрація ТЗ після встановлення / зняття світлових сигнальних пристроїв;
 • реєстрація транспортного засобу у зв’язку з переходом права власності за договором фінансового лізингу.

Офлайн же процедура реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС тепер займатиме орієнтовно 20 хв. Зручність та клієнтоорієнтованість — це пріоритети в наданні послуг сервісних центрів МВС.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар